R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826660 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
60 kilometrów w wyścigowym tempie

 

Pojutrze kolarski czwartek na torze "Poznań"


Uczestnicy kolarskiego czwartku na torze samochodowym "Poznań". 8 sierpnia 2013. Artur Kozal, zwycięzca, pierwszy z prawej w przednim rzędzie.
Fot. Krzysztof Kozanecki

Pojutrze, 22 sierpnia 2013, na torze samochodowym "Poznań" odbędzie się kolarski czwartek, czyli ściganie na nie tylko szosowych rowerach na dystansie 60 kilometrów. Początek sportowej rywalizacji o godzinie 18.30. Wszystkie kategorie startują razem.

Prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów Romuald Szaj zaprasza w czwartek, 22 sierpnia, na tor samochodowy "Poznań" na sportową rywalizację na rowerach. Można startować na rowerach szosowych, na górskich, na jeszcze innych. Do pokonania będzie 15 rund o długości 4000 metrów każda, czyli 60 kilometrów.

Dla najlepszych przygotowano puchary. Początek sportowej rywalizacji o godzinie 18.30. Być może w czwartek pojawią się na torze "Poznań" ci entuzjaści kolarstwa, którzy na początku sierpnia (dokładnie w piątek drugiego) ścigali się w Bukowinie Tatrzańskiej i jej okolicach w Tour de Pologne Amatorów.

Z kronikarskiego obowiązku przypominam, że 8 sierpnia, podczas poprzedniego czwartku kolarskiego, na torze "Poznań" na starcie stanęło 15 zawodników, reprezentujących różne kategorie wiekowe masters: między innymi Artur Kozal, Robert Żmudzin, Romuald Szaj, Tadeusz Kubiak i Krzysztof Kozanecki. Ścigali się oni na dystansie 60 kilometrów. Zwycięzcę wyłonił długi finisz grupy składającej się z 3 zawodników. Najlepszym sprinterem okazał się Artur Kozal z Mosiny, który 15 rund pokonał w czasie 01:28:25. Razem z nim linię mety mijali Jan Szymański i Robert Żmudzin. Najlepsi trzej zawodnicy otrzymali puchary ufundowane przez Poznańskie Towarzystwo Cyklistów.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL