R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41632328 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Mało kilometrów, dużo wrażeń

 

Fani MTB pedałowali dzisiaj
po Wielkopolskim Parku Narodowym


Bogusław Malke (od lewej), Marek Szymański, Janusz Węcławiak, Krzysztof Chłopkowiak, Roman Kuster i Waldemar Nowacki. Wielkopolski Park Narodowy, 17 grudnia 2017.
Fot. Piotr Kurek

Dziś, po raz pierwszy od niedzieli 19 listopada 2017, siadłem na rower. Pedałowałem po Wielkopolskim Parku Narodowym, nie sam - a w dobrym towarzystwie. Nie było dramatycznie zimno (około 2 st. Celsjusza), wilgoć czuło się w powietrzu, leśne zaś drogi obfitowały w kałuże i błoto. Po drodze wypadło nam sympatyczne spotkanie z ekipą Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link.

Od wielu, wielu już lat przyjaciele Piotra Miśkiewicza z Puszczykowa (firma BCM Nowatex - czołowy producent strojów kolarskich) spotykają się u niego przy ulicy Wrzosowej 11, by z tego miejsca rozpocząć rowerową jazdę po Wielkopolskim Parku Narodowym.


Sympatyczne spoitkanie nad Jeziorem Góreckim: ekipa Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link oraz team przyjaciół Piotra Miśkiewicza.
Fot. Piotr Kurek

Dziś, w niedzielę 17 grudnia 2017, zdecydowali się na to, nie bacząc na niezbyt sprzyjające warunki pogodowe, Roman Kuster - zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu, byli kolarze Lecha Poznań - Bogusław Malke i Marek Szymański, Waldemar Nowacki (zakochany w Wildzie), Janusz Węcławiak (człowiek blisko będący lotnictwa), Krzysztof Chłopkowiak oraz Piotr Kurek.


Jeszcze na jesiennych liściach: Waldemar Nowacki (od lewej), Bogusław Malke, Krzysztof Chłopkowiak, Marek Szymański, Roman Kuster i Janusz Węclawiak.
Fot. Piotr Kurek

Nie zależało nam na tym, by zrobić jakiś długi przejazd rowerowy. Intencja byla taka, by spotkać się na rowerze, pokręcić się po Wielkopolskim Parku Narodowym i wrócić na Wrzosową 11 - na świąteczną wymianę myśli przy dobrze zastawionym stole (myśl i wykonanie Piotr Miśkiewicz).

By być w zgodzie z faktami i nie konfabulować, mój komputerek wskazał raptem 15 przejechanych kilometrów. To niedużo, ale nad Jeziorem Góreckim doszło do naszego spotkania z sympatyczną grupą Mateusza Rybczyńskiego.


Piotr Miśkiewicz (od lewej), Piotr Kurek, Waldemar Nowacki, Janusz Węclawiak, Marek Szymański, Krzysztof Chłopkowiak, Bogusław Malke i Roman Kuster. Gościnny dom Piotra Miśkiewicza w Puszczykowie.
Fot. Michał Oczkowski

Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link MTB Team to jeden z najsilniejszych w Polsce. Liczy 49 osób, jego reprezentanci zdobywają tytuły mistrzów Polski (Paulina Bielińska, Monika Otulakowska, Michał Górniak i Bartłomiej Oleszczuk).

Była okazja, by zrobić wspólne zdjęcie z nimi (3. ekipa w klasyfikacji generalnej cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe, triumfatorzy Bike Cross Gogol Maraton MTB), zaś u Piotra Miśkiewicza smakowaliśmy jego kulinarnych specjałów.


Bogusław Malke z okazji urodzin i imienin otrzymał w prezencie kask rowerowy. Wręczył go Piotr Miśkiewicz.
Fot. Piotr Kurek

Mało kilometrów, dużo wrażeń - tak trzeba określić w wielkim skrócie dzisiejszy dzień. I jeszcze jedno: dla mnie była to wielka radość, że znów siedzę na rowerze, że dotleniam się w najpiękniejszym miejscu Wielkopolski (WPN), które znam prawie na pamięć.

                           Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL