R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826758 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Marta Gogolewska i Paweł Szczepaniak
najlepsi w sobotę w Wągrowcu

 

Nocny eliminator z niezłymi emocjami


Wystartowali w finale: Radosław Lonka (od lewej), Paweł Szczepaniak, Rafał Jaros i Grzegorz Bem.
Fot. Piotr Kurek

To było kilka godzin niezłych emocji. W sobotnie popołudnie i wieczór w wągrowieckim Parku 600-lecia rozegrano zawody coraz bardziej modnego eliminatora, czyli sprinty na rowerach górskich. Triumfowali Marta Gogolewska z Wągrowca i Paweł Szczepaniak ze Zwierzyna.

Sprinty na rowerach górskich stają się coraz bardziej modne w środowisku MTB. Przed rokiem ta specjalność kolarska weszła po raz pierwszy do programu Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim w Żerkowie, gdzie tytuły zdobyli: Katarzyna Solus-Miśkowicz (elita kobiet) i Borys Góral (elita mężczyzn). W tym roku w Mistrzostwach Polski MTB w Środzie championami kraju zostali: Aleksandra Dawidowicz i Piotr Brzózka.


Gogol MTB Team z Wągrowca z niezawodnym Wojciechem Gogolewskim (kapelusz na głowie) na czele.
Fot. Piotr Kurek

W wymiarze wielkopolskim zawody eliminiatora porzeprowadza Wojciech Gogolewski - główny organizator imprez MTB w naszym regionie. Przed rokiem taka impreza odbyła w wieczornej scenerii nad Jeziorem Durowskim w Wągrowcu. Była bardzo udana, dla startujących oraz dla kibiców.

W tym roku sprinty na rowerach górskich (Gogol MTB) odbyły się wiosną (maj) w Połczynie-Zdroju, na początku sierpnia w Kleczewie i w ostatnią sobotę sierpnia także w Wągrowcu. Tym razem jednak nie nad Jeziorem Durowskim, a w Parku 600-lecia - późnym popołudniem i także nocą.


Marta Gogolewska jechała u siebie, w Wągrowcu, i bardzo dopingowała ją rodzina.
Fot. Piotr Kurek

Zapisało się do sportowej rywalizacji 5 kobiet i 21 mężczyn. Najpierw odbyły się jazdy eliminacyjne na czas na dystansie 400 metrów i na ich podstawie do dalszych jazd zostały zakwalifikowane cztery kobiety i szesnastu mężczyzn, którzy ścigali się na dwóch rundach (800 metrów) - aż do wyłonienia zwycięzców.

W eliminacjach najlepsze czasy uzyskali: 1. Grzegorz Bem - 56 sekund, 2. Rafał Jaros - 56 sek., 3. Radosław Lonka - 57 sek., 4. Michał Górniak - 57 sek., 5. Mariusz Marciniak - 59 sek., 6. Szymon Konicki - 59 sek., 7. Bartosz Brzeziński - 1 min. 1 sek., 8. Paweł Szczepaniak - 1 min. 1 sek., 9. Kazimierz Szczepaniak - 1 min. 1 sek., 10. Pawel Smyk - 1 min. 3 sek.

Z pierwszego ćwierćfinału do półfinału awansowali Paweł Szczepaniak i Grzegorz Bem, z drugiego - Michał Górniak i Mariusz Marciniak, z trzeciego - Rafał Jaros i Bartosz Brzeziński, z czwartego - Radosław Lonka i Szymon Konicki.


Cztery panie z finału: Klaudia Janik (od lewej), Marta Gogolewska, Dominika Smyk, Katarzyna Smyk.
Fot. Piotr Kurek

W pierwszym półfinale spotkali się: Paweł Szczepaniak, Grzegorz Bem, Michał Górniak i Mariusz Marciniak. Awansowali do finału Szczepaniak i Bem. W drugim półfinale rywalizowali: Rafał Jaros, Bartosz Brzeziński, Radosław Lonka i Szymon Konicki. Dwa pierwsze miejsca zajęli: Lonka i Jaros.

W finale kobiet spotkały się cztery zawodniczki, z których najllepsza była Marta Gogolewska z Wągrowca. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu miała silne wsparcie kibicowskie ze strony rodziny - mamy Krystyny, siostry Kasi i babci Zyty oraz cioci Małgorzaty. Drugie miejsce zajęła Klaudia Janik z Piły, trzecie - Dominika Smyk, czwarte - Katarzyna Smyk (obie z Wągrowca).


Łukasz Cieślak z Biura Promocji Urzędu Miasta Wągrowiec (od lewej) oraz czterech najlepszych zawodników: Grzegorz Bem (2. miejsce), Paweł Szczepaniak (1. miejsce), Radosław Lonka (3. miejsce) i Rafał Jaros (4. miejsce).
Fot. Piotr Kurek

W finale mężczyzn spotkali się Grzegorz Bem, Paweł Szczepaniak, Radosław Lonka i Rafał Jaros. Po starcie najszybciej ruszyli Szczepaniak i Bem, za nimi Jaros, Lonka trochę się spóźnił, ale już na pierwszej rundzie znalazł się na drugiej pozycji. Pewnie prowadził i wyścig wygrał Paweł Szczepaniak ze Zwierzyna, na drugiej rundzie Lonka popełnił błąd techniczny, co wykorzystał Grzegorz Bem, który do linii mety dojechał jako drugi. Lonka był trzeci, Jaros - czwarty.

Były piękne puchary i nagrody finansowe dla pań i mężczyzn (1. miejsce - 500,00 złotych, 2. miejsce - 300,00 złotych, 3. miejsce - 200,00 złotych, 4. miejsce - 100,00 złotych). Te pierwsze najlepszym zawodniczkom i zawodnikom wręczał Łukasz Cieślak z Biura Promocji Urzędu Miasta Wągrowiec.

Zawody odbyły się na terenach Parku 600-lecia przy ulicy Lipowej w Wągrowcu. Imprezę zorganizowali miasto Wągrowiec, ognisko TKKF "Pałuki" z Wągrowca oraz Wojciech Gogolewski. Jako ze impreza odbyła się w sercu osiedla mieszkaniowego, zawodniczki i zawodników oklaskiwało wielu kibiców.

                                                             Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL