R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41827121 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Mrozy nad wyraz słoneczne

 

II edycja Northtec MTB Zimą 2012
pod dyktando Mai Busmy i Radosława Rękawka


Ponad 400 pasjonatów MTB wystartowało w niedzielę w Mrozach.

W niedzielę (4 marca) w podwarszawskich Mrozach przy przepięknej słonecznej pogodzie odbył się drugi z serii trzech wyścigów Northec MTB Zimą 2012. Startowało ponad 400 zawodniczek i zawodników. Na najdłuższym z dystansów (Mega) triumfowali Maja Busma i Radosław Rękawek.

Nieomal wiosenna pogoda sprawiła, że na linii startu pojawiło się ponad czterysta zawodniczek i zawodników. O godzinie dziesiątej, gdy barwny peleton ruszał na trasę, nad miasteczkiem maratonu - Mrozami święciło przepiękne słonce, które bystro zachęcało do jazdy.

Trasa maratonu była bardzo zmienna i dość wymagająca. Startujący mieli przekrój nieomal wszystkich warunków terenu. Miejscami na trasie zalegała lekka warstwa rozjeżdżonego śniegu, w innych zaś momentach spotkać można było także lód. Słońce sprawiło, że na trasie nie zabrakło również odcinków błotnistych i dość grząskich. W niedzielę liczyła się nie tylko siła, ale również lub przede wszystkim dobra technika i umiejętność radzenia sobie w każdych warunkach.

Zima zdaje się powoli ustępować miejsca wiosennemu słońcu, co dodatkowo podgrzewało żar rywalizacji. Na najdłuższym dystansie Mega najlepszy był Radosław Rękawek z grupy Kross Racing Team, zaraz po nim na mecie pojawił się Adrian Jasiński Adrian z grupy BSA Pro Tour ze stratą do prowadzącego 43 sekund. Jako trzeci uplasował się Artur Korc z grupy Centrum Rowerowe Olsztyn.

Wśród kobiet niepokonana, jak dotąd w tegorocznym cyklu zimowym, okazała się Maja Busma z grupy MYBIKE.pl , która przyjechała jako pierwsza na metę z przewagą nad rywalkami aż 7minut! Jako druga na mecie pojawiła się Anna Klimczuk z Grupy K.S.A.T. a chwilę po niej Bogna Kordowicz - zawodniczka grupy Świat Rowerów Racing Team.

Na dystansie FIT najlepszym przejazdem wśród mężczyn popisał się Bartosz Grędziński, zaś w kategorii kobiet Dorota Czamara.

Nie bez echa przeszła także rywalizacja najmłodszych uczestników. W tej kategorii bez wątpienia najlepszymi zawodnikami II edycji zimowych zmagań okazali się Pomaski Mateusz i Oliwia Majewska.

Etap drugi zimowego cyklu już za nami. Czas szykować się na decydujące i rozstrzygające zmagania w Józefowie. Ostatni finałowy wyścig zimowego cyklu odbędzie się 18 marca.

Wyniki i galeria foto z maratonu w Mrozach na stronie http://www.mazoviamtb.pl/

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL