R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867400 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Deszczowa inauguracja

 

Jakub Antkowiak najlepszy na Woli


Na starcie młodziczki i młodzicy. Hipodrom Wola, 6 lutego 2022.
Fot. Piotr Kurek
 
Nie było mrozu, nie dmuchał wiatr, słońca też nie było widać. Było jednak zimno i padał deszcz. W takiej oto scenerii toczył się dzisiejszy wyścig przełajowy na hipodromie Wola w Poznaniu. Impreza zorganizowana przez Poznańskie Towarzystwo Cyklistów była, tak na dobrą sprawę, inauguracją sezonu kolarskiego 2022 w Wielkopolsce.
 
Na start w tych niełatwych warunkach pogodowych zdecydowało się ponad 30 fanów dwóch kółek. Dominowali najmłodsi.
 
W rywalizacji seniorów zwyciężył zdecydowanie Jakub Antkowiak (Hero Bikes), który prowadził od startu do mety. Dystans ponad 16 kilometrów (cztery rundy po 4,2 km) pokonał w niecałą godzinę. – Pierwszą rundę jechałem najszybciej. Moc jest dobra na początek sezonu, ale będzie jeszcze lepsza. W końcu lutego jadę z Bartkiem Bejmem i Oliwierem Machurą na trzy tygodnie do hiszpańskiego Calpe. Mam nadzieję, że treningi w znanej miejscowości zaowocują dobrymi miejscami w tegorocznych moich wyścigach: na szosie, w maratonach MTB i zawodach przełajowych - mówi mieszkaniec Wrześni.
 
W najliczniej obsadzonej kategorii rywalizowało ośmiu młodzików. Triumfował Bartosz Tycner (ŚTC Śmigiel) przed Leonem Janikowskim (Tarnovia Tarnowo Podgórne) i Denisem Krauze (UKS Bizon Bieganów).
 

Jakub Antkowiak (w środku) był najlepszym zawodnikiem imprezy.
Fot. Piotr Kurek
 
W poszczególnych kategoriach zwyciężali: elita/cyklopsort - Jakub Antkowiak (Hero Bikes), masters I (35-44 lata) - Jakub Malinowski (Turun Urheiluliito), masters II (45-54) - Marcin Bartoszewski (Quest Road), masters III (55-64) - Marek Jaros (R-bajk Skwierzyna), masters IV (65 lat i więcej) - Zbigniew Formicki, junior młodszy - Miłosz Dopieralski (KS Stomil Poznań), młodzik - Bartosz Tycner (ŚTC Śmigiel), młodziczka - Natalia Jaros (POM Strzelce Krajeńskie), dzieci (klasy I-III) - Emila Hibner (niestowarzyszona), dzieci (klasy IV-V) - Tymon Bęben (KS Stomil Poznań), dzieci (klasy VI-VIII) - Marek Zasępa (Raszkowianka Raszków).
 
Honorowali najlepszych: prezes PTC Wojciech Pawlak i wiceprezeska Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów Agnieszka Rychel.
 
Zawody obserwowali nie tylko rodzice najmłodszych uczestników przełajowych zmagań oraz seniorzy wielkopolskiego kolarstwa: Kazimierz Marchewka, Bogdan Bartkowiak, Tadeusz Kubiak, Marek Szymański oraz Marian Paździor.
 

Najmłodsi na starcie.
Fot. Piotr Kurek
 
W tym miejscu warto poinformować, że w niedzielę 6 marca na terenie ośrodka TKKF Winogrady w Poznaniu odbędzie się już kolejny kolarski memoriał Jacka Głowackiego i Sebastiana Swata. Imprezę organizują wspólnie Joanna Wąsiel, Maksymilian Bieniasz oraz Wojciech Gogolewski.
 
Trzy tygodnie później, 27 marca, na hipodromie Wola znów odbędą się kolarskie przełaje, które przeprowadzą działacze Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów.
 
                          Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL