R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825153 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Colnago C60 w zasięgu ręki

 

Kultowe rowery włoskie można
obejrzeć i kupić w Poznaniu


Colnago C60 będzie można obejrzeć w sobotę 24 stycznia podczas prezentacji (początek o godzinie 16.00) na poznańskich Smochowicach - ul. Sianowska 38.

Fot. Piotr Kurek

Wiele fabryk rowerów powstaje i znika po latach, ale jest taka jedna, która istnieje już 60 lat i ciągle tworzy coś nowego, zadziwiając jakością swej produkcji innych producentów i kolarzy. To Colnago, włoska firma z Cambiago pod Mediolanem.

Jej nowy produkt, czyli rower szosowy Colnago C60, to prawdziwe dzieło ludzkiego geniuszu. Jest flagowym produktem firmy. To rower na sezon 2015. Waży 6,99 kg. I kosztuje niemało, bo w Wielkiej Brytanii aż 7999 funtów. Ten rower jest od niedawna dostępny w Polsce, w Poznaniu przy ulicy Sianowskiej 38 (+48 501 143 998) - w sklepie prowadzonym przez Annę (córkę) i Mariana Paździora.

– Jesienią pojechałem do Włoch, do firmy Colnago. Spotkałem się tam z Ernesto Colnago, twórcą firmy i jej szefem, żywą legendą światowego kolarstwa. Dzięki Czesławowi Langowi, serdecznie dziękuję mu za dobre słowa i rekomendację, nawiązałem współpracę z Colnago i zostałem jej wyłącznym dystrybutorem na Polskę - mówi Marian Paździor, związany z kolarstwem od pół wieku jako zawodnik, producent piast do kół oraz wsporników do siodła i kierownicy rowerów wyścigowych oraz wielokrotny mechanik wozu neutralnego na Wyścigu Pokoju.

– Cały dzień w Cambiago. Poznałem firmę, jej muzem, w którym wystawione są rowery, na których jeździli mistrzowie świata i triumfatorzy igrzysk olimpijskich. Któż nie pedałował na stalowych a później karbonowych rowerach Colnago, szosowych oczywiście. Belg Eddy Mercx otwiera listę ponad 40. mistrzów świata i kilkunastu olimpijskich, są na niej Leszek Piasecki i Włoch Giuseppe Saroni - wspomina swą wizytę we Włoszech Marian Paździor.

W nabliższą sobotę, 24 stycznia, w Poznaniu przy ulicy Sianowskiej 38 o godzinie 16.00 rozpocznie się prezentacja najnowszej kolekcji rowerów marki Colnago i także Bianchi. Weźmie w niej udział Ryszard Szurkowski - szosowy mistrz świata z Barcelony, czterokrotny triumfator Wyścigu Pokoju, polski kolarz wszech czasów.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL