R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41827136 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Przełajowcy nie składają broni

 

W niedzielę wyścig PTC Malta Tour


Marek Witkiewicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) wywalczył 12 stycznia 2019 w Strzelcach Krajeńskich tytuł mistrza Polski w kolarskich przełajach.
Fot. Wojciech Łangowski


Jutro, w niedzielę 17 lutego 2019, nad poznańską  Maltą odbędzie się kolarski wyścig przełajowy. Organizatorem imprezy jest Poznańskie Towarzystwo Cyklistów, którego działacze zapraszają fanów dwóch kółek - od najmłodszych do najstarszych - na zimową rywalizację sportową.

Wyścig odbędzie się na terenach nadmaltańskich, w okolicach polany Harcerzy. Długość trasy wynosi około 2 kilometrów, na której nie brakuje podjazdów i zjazdów. Mogą w nim uczestniczyć także amatorzy. Zapisy w niedzielę w biurze zawodów (restauracja "Malta Yacht Club") od godziny 9. Początek wyścigu o godzinie 11.


Tak wyglądał start do wyścigu PTC Malta Tour w dniu 6 stycznia 2019.
Fot. Piotr Kurek

Niedzielny wyścig będzie piątą odsłoną cyklu PTC Malta Tour 2018/2019, na który złoży się także impreza w marcu 2019 (finał). Wszystkie odbyły się w tym samym miejscu, czyli nad Maltą. Inauguracyjny wyścig odbył się 10 listopada i wygrał go w ładnym stylu Artur Małkowski z Kobylnicy (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Triumfował on także w następnych - 24 listopada i 16 grudnia 2018 oraz 6 stycznia 2019.

W dotychczasowych wyścigach wzięło udział prawie 100 osób, w tym kilka pań. Trzeba mieć nadzieję, że w niedzielę 17 lutego 2019 nie zabraknie chętnych do zimowych zmagań przełajowych. I pewnie też pojawią się Artur Małkowski,  Maciej Kycler, Artur Spławski (II wicemistrz Polski masters ze Strzelec Krajeńskich) i Marek Witkiewicz (mistrz Polski ze Strzelec Krajeńskich), czyli ci, którzy dominują w tym cyklu.

                                                Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL