R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825108 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zwycięsko na jednym kole

 

Radosław Lonka wygrał w Bieganowie


Radek Lonka wygrał w Bieganowie rywalizację mastersów w kategorii M30. Od marca tego roku jest zawodnikiem teamu MTB Volkswagen Samochody Użytkowe.
Archiwum Radosława Lonki

Radosław Lonka z Wrześni (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), po krótkim odpoczynku od sezonu kolarstwa górskiego i szosowego, postanowił nie odwieszać roweru na hak i zaczął ściganie w kolarstwie przełajowym. To specyficzna dyscyplina, w której można poćwiczyć takie cechy jak szybkość, dynamikę, technikę i refleks. I radować się sukcesem, zwycięstwem.

Radek Lonka ma 34 lata (rocznik 1980) i wiele kolarskich sukcesów. Dwa razy wygrał wielce prestiżowy Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej. Zwycięstwa w zawodach XC i maratonach MTB, przeliczone w sumie, dają liczbę ponad stu.

Zawodnik poznańskiego teamu MTB (Volkswagen Samochody Użytkowe) postanowił wystartować w minioną sobotę w przełajowym Pucharze Polski w Bieganowie - w kategorii masters M30. Wcześniej zapoznał się z trasą, która do złudzenia przypominała teren wyścigu MTB.

– Na starcie pojawiło się wielu dobrych zawodników - mówi wrześnianin (kolarz Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). – Od samego startu, już na rundzie rozjazdowej, postanowiłem odskoczyć i odjechać rywalom. Plan tak do końca się nie powiódł, gdyż za plecami czułem cały czas oddech zawodników, którzy przez trzy rundy nie dali mi sekundy odpoczynku. Na stromym podjeździe i po ostrym zakręcie w lewo jeden z zawodników (bodaj mój najgroźniejszy rywal) ugrzązł w piachu i musiał podbiec podjazd. Widząc sytuację, wykorzystałem z całych sił ten moment, odjeżdżając na bezpieczną odległość. Na ostatnim, czwartym okrążeniu zwiększyłem swą przewagę nad rywalami, nie popełniłem żadnego błędu i na metę wjechałem, jak zawsze, na jednym kole. Ciesząc się w ten sposób ze zwycięstwa.

W wyścigu elity mężczyzn, w swoim pierwszym starcie po powrocie do cyclocrossu, Kacper Szczepaniak (Agrochest Team) odniósł pewne zwycięstwo, wygrywając wyścig Pucharu Polski. Lista startowa wyścigu o Puchar Starosty Słubickiego zawierała większość liczących się obecnie przełajowców w kraju. Zabrakło co prawda Mariusza Gila, Marka Konwy, ale w Bieganowie pojawili się między innymi: Bartosz Mikler, Wojciech Halejak, Bartosz Pilis czy Andrzej Kaiser. Szczepaniak już w pierwszej połowie wyścigu oderwał się od swoich rywali, odnosząc pewne zwycięstwo. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno: Mikler oraz Pilis.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL