R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739180 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Mikołaje pojadą rowerami

 

27 grudnia na ulicach Poznania
pojawi się wielce barwny peleton


Tak było przed rokiem. Rowerowi Mikołaje na stopniach poznańskiego ratusza.
Fot. archiuwm Sebastiana Łaszewskiego

Mikołaje pojadą na rowerach ulicami Poznania 27 grudnia 2015. Rozpoczną pedałowanie o godzinie 11, tuż za opłotkami miasta, w Baranowie przy ulicy Miodowej 2 (salon rowerowy Bike-Adventure). Będzie to znakomita okazja, by zgubić świąteczne kalorie i miło spędzić czas.

Przez trzy godziny, do godziny 14, przemieszczać się będą po Grodzie Przemysła głównymi traktami. Pojadą oni ulicami: Dąbrowskiego, Polską, Bułgarską, Grunwaldzką, Szylinga, Bukowską, Zeylanda, Zwierzyniecką, św. Marcinem, al. Marcinkowskiego, Paderewskiego na Stary Rynek.

Tutaj okrążą na swych bicyklach ratusz i skierują się w ulicę Rynkową i dalej w 23 Lutego, al. Marcinkowskiego, Solną, Nowowiejskiego, al. Wielkopolską, nad Wierzbakiem dotrą nad Rusałkę. Stąd do Strzeszynka, gdzie będzie zlokalizowana meta przejazdu, pozostanie do pokonania około 5,5 kilometra.


Koniec jazdy nastąpił w Strzeszynku. Grudzień 2014.
Fot. archiwum Sebastiana Łaszewskiego

Sebastian Łaszewski i Lech Andrzejewski jako pomysłodawcy imprezy (prowadzą salon rowerowy Bike-Adventure w Baranowie - ul. Miodowa 2) zalecają ubranie się w strój Mikołaja lub tak, by jego elementy (na przykład czerwona czapka lub gustowny kubraczek w tym kolorze) oddawały świąteczny klimat.

Przed rokiem taki przejazd odbył się po raz pierwszy. Uczestniczyło w nim pięćdziesiąt osób. W niedzielę 27 grudnia 2015 Pyrlandczycy przebrani za Mikołajów pojadą ulicami Poznania po raz drugi. – Mam nadzieję, że będzie nas więcej niż rok temu - mówi Sebastian Łaszewski.


Piotr Kurek (od lewej), Agnieszka Sendra i Sebastian Łaszewski. Salon rowerowy Bike-Adventure w Baranowie, ul. Miodowa 2, 23 grudnia 2015.
Fot. Łukasz Świt

Można się ładnie ubrać i rozpocząć jazdę w Baranowie, można też dołaczyć do barwnego orszaku na trasie. Na mecie w Strzeszynku przy rozpalonym ognisku będzie można się posilić (mały poczęstunek) i wzajemnie sobie gratulować Mikołajowej rowerowej marszruty.

                                                        Piotr Kurek

W tym miejscu pragnę poinformować, że Bike-Adventure ufundował trzy kaski dla najmłodszych na noworoczne spotkanie rowerzystów (1 stycznia 2016, godzina 13) nad Rusałką.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL