R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888621 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Dzieci do lat dwunastu
ścigają się w Hermanowie

 

Paula Gorycka gościem sobotniej imprezy


Dzieci do lat dwunastu rywalizowały 27 kwietnia na poznańskiej Cytadeli.

W ostatni weekend kwietnia ruszył cykl zawodów rowerowych dla dzieci w wieku 3-12 lat pod nazwą. Liga Rowerowa. Jest on częścią innowacyjnego projektu realizowanego przez grupę kolarską ze Środy Wielkopolskiej - Superior MTB Energy Team pod nazwą Akademia Młodego Kolarza. Pierwsza edycja zawodów odbyła się 27 kwietnia w Poznaniu, a kolejna zostanie zorganizowana w Hermanowie nieopodal Jarocina już w najbliższą sobotę 11 maja.

Najbliższe zawody odbędą się w sobotnie południe, 11 maja, w Hermanowie na terenie dobrze znanego Folwarku Konnego. Zgłoszenia przyjmowane będą od godziny 9.30 do 10.45. Start zawodów o godzinie 11.00.

Dzieci rywalizować będą w trzech kategoriach wiekowych – 3-5 lat, 6-9 lat oraz 10-12 lat w wyścigach indywidualnych oraz sprintach na czas. Odbywać się będzie zarówno rywalizacja indywidualna jak i drużynowa – szkolna, przedszkolna oraz rodzinna. W trakcie imprezy organizatorzy zapewnią również szereg zabaw, gier ruchowych i animacyjnych. Specjalnym gościem zawodów będzie kolarka górska, olimpijka z Londynu, mistrzyni Polski, wicemistrzyni Europy i brązowa medalistka Mistrzostw Świata – Paula Gorycka. Wszystkie dzieci będą mogły zmierzyć się z Paulą, uzyskać od niej autograf oraz wysłuchać jej cennych rad. Na koniec dla wszystkich dzieci i ich rodziców przewidziana jest wspólna przejażdżka z Paulą.

Udział w zawodach jest bezpłatny i wziąć w nich mogą wszystkie dzieci. Wymagany jest tylko kask, sprawny rower oraz chęci. Zachęcamy do udziału w zawodach, warto spędzić weekend rodzinnie i aktywnie.

Należy nadmienić, iż na starcie poprzedniej edycji, która odbyła się w Poznaniu udział wzięło ponad 30 dzieci oraz drugie tyle towarzyszących im rodziców.. Warto też wspomnieć, że najmłodszym uczestnikiem był zaledwie 3-letni Alan Jankowski, który z powodzeniem ukończył wszystkie konkurencje. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w zawodach zostały zwycięzcami i nagrodzone okazałymi medalami oraz nagrodami ufundowanymi przez sklep Decathlon Swadzim. Podobnie będzie na najbliższej edycji w Hermanowie.

Ponadto organizatorzy zawodów zapraszają do udziału w zajęciach prowadzonych w ramach Akademii Młodego Kolarza. Przypominamy, że te odbywają się co tydzień w dwóch miejscach – Poznaniu oraz Środzie Wielkopolskiej.

Więcej informacji o Akademii Młodego Kolarza oraz zawodach dla dzieci na stronie internetowej www.akademiamlodegokolarza.pl oraz na profilu na Facebooku.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL