Jestes 41032733 gosciem na naszej stronie
4. miejsce polskich sprinterek

Torowe Mistrzostwa Świata juniorów w Moskwie

Czwarte miejsce zajęły polskie sprinterki podczas pierwszego dnia torowych MS juniorów w Moskwie. Polki w składzie Dominika Borkowska i Urszula Łoś w walce o brązowy medal uległy reprezentantkom Nowej Zelandii. Wygrały Rosjanki przed Australijkami.

Za Polkami uplasowały się reprezentantki USA, Kanady, Białorusi i Chile.

Dominika Borkowska (druga z prawej) w środę razem z Urszulą Łoś dzielnie walczyła w Moskwie o brązowy medal w sprincie drużynowym. Polki wywalczyły w tym roku w tej konkurencji brązowy medal (na zdjęciu) podczas Torowych Mistrzostw Europy w Portugalii.

Pierwszego dnia zawodów wystartowali także inny Polacy. 6. miejsce zajęli sprinterzy w składzie: Lucjusz Kardas, Maciej Moczyński, Adrian Opasewicz. Złoto wywalczyła reprezentacja Niemiec przed Francja i Rosją.

Polska drużyna mężczyzn (Rafał Jeziorski, Eryk Latoń, Mateusz Mikulicz, Mateusz Trepkowski) uplasowała się na 7. pozycji w wyścigu na dochodzenie. W tej konkurencji złoto wywalczyli Australijczycy, srebro Rosjanie, a brąz Nowa Zelandia.

W wyścigu scratch 15. miejsce zajął Przemysław Kasperkiewicz. Wygrał Frantisek Sisr (CZE), drugi był Mher Mkrtchyan (ARM), a trzeci Ioannis Spanopoulos (GRE).

xxx

Dominika Borkowska jest zawodniczką UKS Tarnovia Tarnowo Podgórne. Urodziła się 18 marca 1993 roku w Poznaniu. Swą przygodę z rowerem rozpoczęła w 2005 roku: próbowała kolarstwa górskiego, jazdy na szosie i na torze. Jest uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Żyrardowie (od września III klasy). Ma bardzo dobre oceny, szczególnie z języków - angielskiego i rosyjskiego.

4 lipca tego roku na Torowych Mistrzostwach Polski w Pruszkowie wywalczyła swój pierwszy tytuł mistrzyni Polski - w sprincie indywidualnym. I dołożyła jeszcze podczas tego krajowego championatu dwa wicemistrzostwa - na 500 metrów i w keirinie.

W końcu lipca 2011 po raz pierwszy w Portugalii założyła koszulkę reprezentacji Polski. I wróciła stamtąd z brązowym medalem. Uczestnictwo w Moskwie jest dlań drugą wielką imprezą międzynarodową, w której dzielna Dominika z Tarnowa Podgórnego uczestniczy.