R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826760 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
1250 osób wystartuje w południe

 

W sobotę sylwestrowe bieganie nad Maltą


Tak było przed rokiem. Na czele zwycięzca biegu głównego Aleksander Babaryka (433), który prowadził od startu do mety. Ukrainiec ma 26 lat, mieszka w Dniepropietrowsku i lubi biegać w Polsce. 26 grudnia 2010 roku w Poznaniu dwie rundy wokół Malty przebiegł w 35 minut 1 sekundę.

W sobotnie południe w Poznaniu rozegrany zostanie 28. Międzynarodowy Bieg Sylwestrowy im. Ryszarda Burgiela Malta 2011. Organizatorami sylwestrowej rywalizacji są Wielkopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Poznaniu oraz Klub Biegacza Ogniska TKKF Piast. Na liście startowej widnieje 1250 osób, wśród nich wielu pasjonatów kolarstwa.

Termin zgłoszeń minął w piątek, ale organizatorzy zapewniają, że wyjątkowo zgłosić się będzie można w dniu imprezy w sekretariacie zawodów od godz. 10.00 do 11.30 na terenie ośrodka POSiR "Malta", w hangarze toru regatowego przy ul. Krańcowej.

– W piątek zamknęliśmy listę startową - powiedział komandor biegu sylwestrowego i zarazem działacz TKKF Dariusz Górczyński. - Widnieje na niej aż 1250 osób. Cztery lata temu biegało 300 kobiet i mężczyzn, przed rokiem 500. Myślę, że w sobotę w obu biegach wystartuje ponad 1300 biegaczy - podkreślił Dariusz Górczyński.


Krzysztof Kanoniczak (od lewej), Marek Witkiewicz (siedmiokrotny mistrz Polski mastersów w zawodach MTB i przełajach), Grażyna Kanoniczak i Mateusz Kanoniczak. Poznań, 26 grudnia 2010.

W Poznaniu wielu kolarzy, nie tylko górskich, regularnie biega i startuje w imprezach rekreacyjnych. Czynią tak, między innymi, Ryszard Bróździński, Jan Zozuliński, Rafał Łukawski, Krzysztof (ojciec) i Mateusz (syn) Kanoniczakowie. Ciekawe, kto z nich jutro pobiegnie na Malcie.
 

Program 28. Biegu Sylwestrowego, 31 grudnia 2011

Bieg główny: start godz. 12.05 - kategoria open, klasyfikacja z podziałem na rywalizację kobiet i mężczyzn, dystans - 10,8 km (dwie pętle wokół Jeziora Maltańskiego);

Bieg popularny: start godz. 12.00 - kategoria open, klasyfikacja z podziałem na rywalizację kobiet i mężczyzn, dystans - 5,4 km (jedna pętla wokół Jeziora Maltańskiego). 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL