R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826924 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Piotr Nowacki nie do pokonania

 

Pogoda sprzyjała kolarzom w Swarzędzu


Piotr Nowacki (nr startowy 51) był głównym bohaterem sobotnich zawodów w Swarzędzu.
Fot. Piotr Kurek

Piotr Nowacki z Piły był dziś nie do pokonania podczas przełajowych zawodów kolarskich w Swarzędzu. Impreza odbyła się po raz osiemnasty, rok po roku, i poświęcona była pamięci Mariana  Kegela - znakomitego wielkopolskiego szosowca. Wzięło w niej udział 60 osób a zorganizowali ją działacze Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów.


Osiemnasta edycja wyścigów przełajowych poświęconych pamięci Mariana Kegela odbyła się dziś - 10 października 2020. Minionych piętnaście edycji imprezy, w latach 2003-2017, było przeprowadzonych zawsze na wiosnę - w marcu. Przed dwoma laty Tadeusz Kubiak zdecydował z kolegami z Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów, że wyścig pamięci o Marianie Kegelu, razem jeździli w barwach Lecha, odbędzie się jesienią. 28 października 2018 pogoda sprzyjała cyklistom, także 12 października ubiegłego roku. A dzisiaj...

Dzisiaj było październikowo jesiennie. Słońce pojawiało się sporadycznie, było ciepło i takie okoliczności sprawiły, że nad Jeziorem Swarzędzkim gotowość rywalizacji zgłosiło aż 60 osób, w tym kilka młodych zawodniczek (przed rokiem 60 osób). Startowali fani przełajów z Poznania i okolic oraz Środy Wielkopolskiej, Włoszakowic, Pniew, Piły, Przytocznej i Złotowa.

Głównym aktorem sobotnich zmagań kolarskich w Swarzędzu był Piotr Nowacki  z Piły, który pewnie wygrał rywalizację w w kategorii masters II.  

W wyścigu memoriałowym (pięć rund z handicapem czasowym dla starszych zawodników) trójka kolarzy -  Piotr Nowacki w towarzystwie Marcina Bartoszewskiego i Rafała Łukawskiego - dość szybko wyszła na prowadzenie i nie dała się wyprzedzić młodszym. Finiszowali jak szosowcy: wygrał Piotr Nowacki przed Marcinem Bartoszewskim i Rafałem Łukawskim (obaj z Poznania).


Wyścig memoriałowy 2020

1. Piotr Nowacki
2. Marcin Bartoszewski
3. Rafał Łukawski
4, Wiktor Staniewski
5. Maksymilian Brożyna
6. Wiktor Czekaj

By nie ograniczać się tylko do opisu głównego aktora sobotniej imprezy, informuję, że w poszczególnych kategoriach zwyciężali:, juniorka - Weronika Tabała, juniorka młodsza - Kinga Tyszkiewicz,  młodziczka - Nadia Macios, żak - Norbert Czekaj,  młodzik - Franciszek Mumot, junior młodszy - Wiktor Staniewski, junior - Maksymilian Brożyna, cyklosport - Bartosz Gryka,  masters I - Dariusz Tarczyński,  masters II - Piotr Nowacki, masters III - Artur Spławski, masters IV - Grzegorz Napierała.

Najlepszych uczestników dzisiejszych zawodów honorował niestrudzony Tadeusz Kubiak (PTC).

W imprezie, jak co roku, nie zabrakło poznańskich ludzi kolarstwa: Kazimierza Marchewki, Bogdana Bartkowiaka, Ryszarda Pawlaka, Kazimierza Gogolewskiego.  Wspominali oni Mariana Kegela - szosowca, pierwszego Wielkopolanina w Wyścigu Pokoju (1965), olimpijczyka z Meksyku (1968). Jego sukcesy, przygody, niezwyczajne sytuacje.

Powiem krótko, na zasadzie podpowiedzi dla prezesa PTC Wojciecha Pawlaka i Tadzia Kubiaka: warto za rok znów zrobić imprezę w Swarzędzu w październiku, gdy jesień jest piękna i sceneria godna rywalizacji godnych siebie rywali.

Takimi byli dziś najmłodsi mastersi (Dariusz Tarczyński, Filip Kaczanowski, Mateusz Sobański) oraz ciut od nich starsi (Piotr Nowacki, Marcin Bartoszewski i Krzysztof Dąbkowski) oraz Artur Spławski, Marek Witkiewicz, Tadeusz Jasionek i grono starszych mastersów (Grzegorz Napierała, Jerzy Neumann, Aleksander Dehmel), którzy zrobili w sobotę sportowe widowisko. Ładne, kolorowe, na miarę pamięci o Marianie Kegelu.


                                      Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL