R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826630 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Ryszard Kołacki ze złotym medalem
w sprincie na łódzkim torze

 

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters


Ryszard Kołacki na najwyższym stopniu podium.
Fot. archiwum Ryszarda Kołackiego

To były trzy dni pełne sportowej walki i niesamowitych emocji, podczas których kolarze grupy Merx Team Wągrowiec  zdobyli 31 medali: 11 złotych, 11 srebrnych i 9 brązowych. Jeden z nich, ten najcenniejszy - mistrzowski, zdobył Ryszard Kołacki. Pasjonat rowerów, prezes poważnej firmy, sponsor.

Przez trzy dni, od 6 do 8 czerwca, na terenie klubu sportowego Społem Łódź odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters w kolarstwie torowym.  Rozgrywano je w ośmiu dyscyplinach  i w pięciu grupach wiekowych: oddzielnie dla pań, oddzielnie dla mężczyzn. Bardzo dobrze  zaprezentowała się grupa MERX Team Wągrowiec, która zdobyła w sumie 31 medali : 11 złotych, 11 srebrnych i 9 brązowych.

Jeden ze złotych medali w sprincie zdobył Ryszard Kołacki. – Jest to mój pierwszy, długo oczekiwany, tytuł mistrza Polski w kolarstwie torowym. Miałem już w swym dorobku kolarza amatora tytuł wicemistrza, ale teraz wywalczyłem ten najcenniejszy tytuł.  Brakowało mi wcześniej trochę doświadczenia w jeździe na torze, ale treningi i to w gronie kolegów zrobiły swoje - mówi nie bez dumy właściciel firmy MERX Polska.


Merx Team - amatorska ekipa znanych kolarzy.
Fot. archiwum Ryszarda Kołackiego

I dodaje: – Zdobyłem także brązowy medal w wyścigu eliminacyjnym. Wróciłem z Łodzi do Wągrowca z dwoma medalami. To dla mnie coś zupełnie nieprawdopodobnego. Kilka lat temu jazda bez hamulców i na ostrym kole po torze wydawała się dla mnie totalną abstrakcją. Ale przezwyciężyłem obawy i lęki, ścigam się z coraz lepszymi rezultatami - podkreśla sponsor rodzimego kolarstwa.

Pan Ryszard Kołacki jest wielkim pasjonatem kolarstwa. Jest współsponsorem grupy Wibatech MERX, sponsorem MERX Teamu i także czwartków kolarskich (już od kilku lat) na torze samochodowym "Poznań". Ma 66 lat i regularnie bierze udział w wyścigach w jeździe indywidualnej na czas oraz w zawodach torowych.

Medale dla MERX Teamu w Łodzi zdobyli: Marta Gogolewska, Piotr Lis, Sławomir Spławski, Artur Spławski, Kazimierz Dulas i Ryszard Kołacki.

                                         Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL