R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867414 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Marek Konwa nie do pokonania

 

Sylwestrowy wyścig przełajowy w Roszkowie

Marek Konwa, wicemistrz świata MTB młodzieżowców, w ładnym stylu wygrał dziś wyścig przełajowy w Roszkowie pod Jarocinem.

W Roszkowie, ładnej wsi przytulonej do lasu pod Jarocinem, odbył się dzisiaj, 28 grudnia 2011, sylwestrowy wyścig przełajowy o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Kolarskiego. Startowało prawie sto zawodniczek i zawodników z całego kraju - we wszystkich kategoriach wiekowych. W najważniejszym i zarazem najciekawszym wyścigu (orlików i elity mężczyzn) triumfował Marek Konwa - aktualny wicemistrz świata MTB młodzieżowców.

Nie przesadzając, można - zgodnie z prawdą - powiedzieć, że do Roszkowa przyjechali wszyscy najważniejsi polscy kolarze przełajowi. Zabrakło tylko Mariusza Gila, zaś na linii startu zjawili się: i Marek Konwa, i Marek Cichosz, i Andrzej Kaiser, i Sławomir Pituch, i Piotr Antkowiak. Swe siły kolarskie na trzy dni przed końcem roku 2011 postanowił sprawdzić także tegoroczny triumfator Tour de Pologne Amatorów Radosław Lonka.
 


Maciej Paterski (z lewej) pedałował dziś trzy godziny na rowerze i po zakończonym treningu pracowicie, wraz z prezesem Lucjuszem Wasielewskim, honorował najlepszych zawodników: na zdjęciu pięciu najlepszych orlików.

W łączonym wyścigu elity mężczyn i orlików ścigało się 16 kolarzy. Od startu najszybciej ruszył Andrzej Kaiser z Bytowa (Corratec Team Poznań), ale na drugiej rundzie na prowadzenie wyszedł Marek Konwa (Milka Superior MTB Team), który z każdym kolejnym okrążeniem powiększał swą przewagę. Trasę pokonał w czasie 55 minut 3 sekund. Drugi był Marek Cichosz (Legia Felt), trzeci Andrzej Kaiser. Radek Lonka zajął dziewiąte miejsce.

Wicemistrz świata MTB (rocznik 1990) pochodzi z Zielonej Górze, tam jego talent sportowy, podobnie jak i Zbigniewa Sprucha (szosowego wicemistrza świata z 2000 roku), odkrył Kazimierz Prokoposzyn, który dziś nie ukrywał radości, że jego wnuk Filip, 11-latek, wygrał w Roszkowie wyścig dzieci.
 


Filip Prokopyszn ma 11 lat, mieszka w Zielonej Górze i dziś wygrał w Roszkowie wyścig dzieci.

– To jego 41. wygrana. Wsiadł na rower w wieku trzech lat, ale dopiero od dwóch sezonów uprawia kolarstwo. Dobrze się uczy, jest prymusem, świetnie się uczy języków obcych (angielskiego i niemieckiego), ma naturalne predyspozycje sportowe. Urodzony 10 sierpnia 2000 Filip Prokoposzyn (LKS Trasa Zielona Góra) był szybszy od Wiktora Richtera (UKS Koźminianka Koźminek) - 2. miejsce i Jacka Opielewicza (MLUKS Raszków) - trzecie miejsce. 11-letni zielonogórzanin jechał po swój kolejny sukces, pod okiem dziadka, 7 minut i 8 sekund.

Puchary i nagrody pieniężne najlepszym zawodnikom wręczali: prezes Wielkopolskiego Związku Kolarskiego Lucjusz Wasielewski, prezes Victorii Jarocin Marek Ratajczak i Maciej Paterski - kolarz z Jarocina, szosowiec włoskiej grupy zawodowej Liquigas-Cannodale.


Maciej Paterski z Jarocina, kolarz włoskiej grupy zawodowej Liquigas-Cannondale, startował w tym roku w Tour de France, w Tour de Pologne i szosowych mistrzostwach świata w Danii: - To był najlepszy rok w karierze. Marzę o starcie w Tour de France w przyszłym roku i olimpijskim ściganiu się w Londynie - powiedział dziś w Roszkowie autorowi Wielkopolskiego Rowerowania sympatyczny jarocinianin.

Dzisiaj w Roszkowie zwyciężali: dzieci (rocznik 2000 i młodsi) - Filip Prokopyszyn (LKS Trasa Zielona Góra), młodziczka - Katarzyna Socha (FML-Poltino Azali Brzoza Królewska), młodzik - Dawid Łączkiewcz (UKS Koźminianka Koźminek), juniorka młodsza - Nikol Płosaj (UKS Jedynka Limaro Kórnik), junior młodszy - Kamil Małecki (MLKS Baszta Bytów), kobiety open - Magdalena Pyrgies (GK Merida Gliwice), junior - Piotr Konwa (LKS Trasa Zielona Góra), orlik - Marek Konwa (Milka Superior MTB Team), elita mężczyn - Marek Konwa, mastersi do lat 40 - Arkadiusz Posmyk (MGLKS Kwisa Lubań), mastersi powyżej 40 lat - Marek Bonecki (Legnica).

Jutro, w czwartek, drugi dzień sylwestrowych przełajów w Roszkowie.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL