R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826589 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Pojadą przez dziesięć godzin

 

196 kilometrów na trasie Okonek - Poznań

Jutro, 30 października, o godzinie 5.00 spotkają się na Dworcu Głównym PKP w Poznaniu. O 5.36 odjedzie ich pociąg do Okonka, do którego wsiądą ze swymi rowerami. Będzie ich prawie dwudziestu.

Sa czołówką wielkopolskiego kolarstwa górskiego. Sylwester Swat (rocznik 1993) w czerwcu tego roku na kieleckiej Pierścienicy, podczas Mistrzostw Polski MTB, dwukrotnie zdobywał medale: w wyścigu sztafet sięgnął wraz z Magdaleną Hałajczak, bratem Sebastianem Swatem i Radosławem Tecławem po srebrny medal, w wyścigu juniorów - po brąz.

Sylwester Swat, Sebastian Swat, Michał Wiktor, Piotr Kustoń, Wojciech Wiktor, Zbigniew Wiktor, Węgier Gabor Sass, Wojciech Sołtys, Paweł Weber, Jarosław Błaszyk i Jacek Wichłacz - to najbardziej utytułowani uczestnicy rowerowego przejazdu na trasie Okonek - Poznań. Na liście zgłoszeń są także mężczyzni, którzy podali tylko swe ksywki: Filip, Demon, Głowa, Marc...

W Okonku, jeśli pociąg dojedzie na czas, będą o 8.31. Z tego miasta na północy Wielkopolski rozpoczną pedałowanie na dystansie 196 kilometrów. – Pojedziemy północnym odcinkiem Transwielkopolskiej Trasy Rowerowej - powiedział Michał Wiktor, jeden z organizatorów tego październikowego przedsięwzięcia. – Myślę, że pokonywać będziemy trasę w tempie 23-25 kilometrów na godzinę, co zajmie nam około 8 godzin, nie licząc przerw. Do Poznania wjeźdżać będziemy wieczorem, już w ciemnościach.

W pierwszym fragmencie przejazdu mieszkańcom Poznania i Szamotuł towarzyszyć będą pasjonaci MTB ze Złotowa ze Sławomirem Dereszkiewiczem na czele.

I jeszcze jedno: ten jutrzejszy przejazd jest powtórką wyczynu z sierpnia 2002 roku, gdy grupa wielkopolskich amatorów rowerów przejechała w upale (było wówczas od 28 do 32 stopni Celsjusza) trasę 200 kilometrów z Okonka do Poznania. Jechali wówczas: Tomasz Wiktor, Michał Wiktor, Andrzej Kaleniewicz, Wojciech Głuszak i autor tych słów. Byli także i inni, którzy swym wysiłkiem w uroczysty sposób zainaugurowali otwarcie odcinka północnego TTR.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL