R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826906 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Noworoczne spotkanie rowerzystów

 

Po raz trzynasty nad Rusałką!


Wojciech Głuszak, jeden z najbardziej znanych poznańskich rowerzystów, uczestniczy w noworocznych spotkaniach ludzi dwóch kółek od początku. Rusałka, 23 grudnia 2012.

1 stycznia 2013 roku o godzinie 13.00 nad poznańskim jeziorem Rusałka rozpocznie się noworoczne spotkanie rowerzystów. Będzie to już trzynaste spotkanie w tym właśnie miejscu, obok lokalu gastronomicznego Pani Haliny Woźniak.

Jak co roku, zgodnie z tradycją, będzie składanie noworocznych życzeń, wspólny objazd na rowerach jeziora Rusałka, konkurs wiedzy o kolarstwie z nagrodami oraz przedstawienie wstępnego kalendarza imprez w Wielkopolsce (zawodów XC, maratonów MTB, wyścigów szosowych oraz rajdów turystycznych).

Gościem specjalnym noworocznego spotkania rowerzystów 2013 będzie Paweł Cieślik, wielce utalentowany kolarz szosowy - reprezentujący aktualnie Bank BGŻ Team. Pochodzący z Tarnowa Podgórnego szosowiec reprezentował barwy Polski w dwóch ostatnich edycjach (68. i 69.) Tour de Pologne. Ma 26 lat, trzynaście lat uprawia kolarstwo. Jako junior i orlik przez pięć lat uczył się kolarstwa we Francji (lata 2004-2008), od 2009 roku ściga się w polskich grupach zawodowych.

Imprezę organizują: Pani Halina Woźniak (najlepsze smażone ryby w Poznaniu), Browar Fortuna w Miłosławiu oraz Piotr Kurek - animator noworocznych spotkań rowerzystów, autor Wielkopolskiego Rowerowania. Pomocy i wsparcia udzieliły władze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Starostwa Powiatowego w Poznaniu oraz szefowie firm BCM Nowatex - Piotr Miśkiewicz i Euro Bike Products - Piotr Pawlak, jak również społecznicy, przedsiębiorcy i ludzie wielkiego serca Krzysztof Kozanecki i Piotr Begier . 


Maria Matuszek (z lewej) i Grażyna Głowacka (z napisem 2012 na torbie) plasują się w czołówce tych, którzy najwięcej razy rozpoczynali nowy rok na rowerach.

Prognozy pogody na pierwszy dzień 2013 roku są wielce optymistyczne: temperatura ma oscylować w granicach 2-4 stopni Celsjusza. Będzie to już siedemnaste takie spotkanie, pierwsze cztery odbyły się w Strzeszynku, od roku 2001 pasjonaci rowerów spotykają się nad Rusałką. Z kronikarskiego obowiązku informuję, że 1 stycznia 2010 roku brała udział w takim spotkaniu Katarzyna Pawłowska - aktualna mistrzyni świata w kolarstwie torowym, zaś jeśli chodzi o rekord uczestnictwa to w czołówce plasują się rodziny Grażyny i Ryszarda Głowackich z Suchego Lasu, Marii i Tadeusza Matuszków z Kiekrza. Warto też poinformować, że trzy razy na swym rowerze w towarzystwie żony Urszuli Habrych przyjechał z Suchego Lasu nad Rusałkę Marek Woźniak - marszałek województwa wielkopolskiego.


Katarzyna Pawłowska udziela wywiadu ekipie Telewizji Polskiej. Rusałka, 1 stycznia 2010.

Jako pomysłodawca imprezy, serdecznie zapraszam pasjonatów rowerów i kolarzy na to spotkanie. Kiedy odbywały się te pierwsze - brało w nich udział od kilku do kilkunastu osób. W ostatnich latach nasze spotkania przypominają zimowy i zarazem barwny peleton, liczący do 200 osób, jak w Tour de Pologne.

Warto być 1 stycznia 2013 roku nad Rusałką, tym bardziej, że Browar Fortuna (nagrodzony w tym roku pierwszą nagrodą na prestiżowych targach tych, co warzą znakomite piwo) przygotował miłe niespodzianki.

                                                                              Piotr Kurek 
 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL