R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41824514 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Pedałowali z Pawłem Cieślikiem

 

Kolarz z Tarnowa Podgórnego marzy
o tytule szosowego mistrza Polski 2013
 


Paweł Cieślik, kolarz Bank BGŻ Team i zarazem dwukrotny reprezentant Polski na Tour de Pologne, dziś mocno pedałował w sympatycznym towarzystwie. Poznańska Fabryka Formy w Kinepolis, 21 grudnia 2012.

Dzisiaj (21 grudnia) miałem okazję spotkać Pawła Cieślika, jednego z czołowych kolarzy grupy Zbigniewa Szczepkowskiego. Spotkaliśmy się w poznańskim Kinepolis, ale nie na seansie filmowym, tylko w Fabryce Formy na rowerach stacjonarnych.

Piotr Fiałkowski, instruktor fitness cyclingu, przez 45 minut dyktował w rytm ładnej muzyki niezłe tempo. Po swej lewej strony miałem Pawła Cieślika, jednego z najbardziej utalentowanych polskich kolarzy. Odziany w strój klubowy, Bank BGŻ Team, pedałował niesamowicie. Przez większą część czasu na stojąco, jakby podjeżdżał pod Gliczarów - na trasie królewskiego etapu 68. i 69. Tour de Pologne, ze startem i metą w Bukowinie Tatrzańskiej.

– W tym roku przejechałem 29 tysięcy kilometrów na rowerze. Nie był do dla mnie zły rok, ale oczekiwania zawsze są większe. Wróciłem kilka dni temu z Krynicy-Zdroju, dziś (21 grudnia - żyjemy, koniec świata nie nastąpił) przyjechałem do Fabryki Formy w poznańskim Kinepolis, by dynamicznie popedałować pod dachem - powiedział mi wielce utalentowany szosowiec, specjalista jazdy po górach.

– Startowałem w tegorocznym i ubiegłorocznym Tour de Pologne w składzie reprezentacji Polski. 10 stycznia moja grupa zaczyna kolejne zgrupowanie sportowe - w Wiśle. Pod koniec stycznia lecimy do Hiszpanii, do znanego polskim kolarzom Lloret de Mar pod Barceloną.


Paweł Cieślik i Piotr Kurek. Kinepolis, Fabryka Formy, 21 stycznia 2012.

– Cieszę się, że przyszłoroczne Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym odbędą się w Sobótce. Lubię jeździć po górach, marzy mi się tytuł mistrza Polski. Tereny w Sobótce i wokół niej są jakby idealne dla mnie, by rywalizować z Markiem Rutkiewiczem (CCC Polsat Polkowice) o najważniejszy tytuł dla polskich kolarzy w 2013 roku.

Paweł Cieślik, reprezentant Polski, będzie gościem specjalnym noworocznego spotkania rowerzystów (1 stycznia 2013 roku o godzinie 13.00), które odbędzie się nad poznańskim jeziorem Rusałka. Będzie to już trzynaste spotkanie w tym właśnie miejscu, obok lokalu gastronomicznego Pani Haliny Woźniak. Zapowiada się rewelacyjnie, tym bardziej, że sponsorzy i władze - jak zawsze - pomogą mi, by to rowerowe wejście w Nowy Rok 2013 było z prawdziwym kolarskim przytupem.

                                                                      Piotr Kurek  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL