R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867412 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jutro Memoriał Marka i Zbyszka

 

Kolarskie przełaje pamięci już po raz piąty

 

Pięć lat temu wyjechali na wspólny trening. Jak się później okazało, była to ich ostatnia jazda rowerowa...

W styczniu 2008 roku Marek Wawrzyniak i Zbigniew Jędrzejczak, pasjonaci kolarstwa górskiego, zostali najechani na obwodnicy Kórnika przez dostawczego Mercedesa, którego prowadził młody kierowca. Marek zginął na miejscu, Zbyszek zmarł kilka dni później w jednym z poznańskich szpitali.

Koledzy z maratonowych tras MTB i rund XC nie zapomnieli o Marku i Zbyszku. Od 2009 roku organizowany jest w Poznaniu Memoriał Marka i Zbyszka. Zawsze zimą, zawsze na Winogradach - na terenie ośrodka Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej.

W najbliższą niedzielę, 17 lutego, Memoriał Marka i Zbyszka odbędzie się już po raz piąty. Jak co roku, prawo startu i rywalizacji mają kobiety (wyścig open), juniorzy, zawodnicy elity oraz mastersi.


Magdalena Hałajczak jedzie po tytuł drugiej wicemistrzyni Polski w kolarskich przełajach w kategorii elita. Koziegłowy pod Częstochową, 13 stycznia 2013.
Fot. Piotr Pawlak

Biuro zawodów na ulicy Winogrady 11, ośrodek TKKF, rozpoczyna pracę o godzinie 9. O 11 wystartują juniorzy oraz kobiety, o 12.30 zawodnicy elity i mastersi.

Godziny startów:
- junior, godzina 11.00, czas lidera 40 min. + runda
- kobiety open, godzina 11.00, czas lidera 40 min. + runda
- elita, godzina 12.30, czas lidera 50 min. + runda
- masters open, godzina 12.30, czas lidera 50 min. + runda

Istnieje możliwość przeprowadzenia dodatkowego wyścigu w sytuacji gdy do rywalizacji zgłosi się więcej niż 50 zawodników w kategoriach elita mężczyn i masters. Kobiety i juniorzy nie ponoszą opłaty startowej, zawodnicy elity mężczyn i mastersi uiszczają ją w wysokości 20 złotych.

- Trasa została dziś, w sobotę 16 lutego, wyznaczona - powiedział Wojciech Gogolewski, prezes ogniska TKKF "Pałuki" i zarazem główny organizator imprezy, Wielkopolskiemu Rowerowaniu. - Runda liczy 1750 metrów i dziś na terenie ośrodka Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej zapoznali się z nią, między innymi, Bartosz Brzeziński, Michał Górniak i Michał Zbroszczyk.


Radek Lonka wygrywa wyścig mastersów - Fortuna Thule Cup 2012. Włościejewki koło Książa, 7 października 2012.

- Przejechałam w tym roku 1200 kilometrów na rowerze - mówi Magdalena Hałajczak, poznanianka, tegoroczna druga wicemistrzyni Polski w kolarstwie przełajowym. - Jutro, co oczywiste, wystartuję na Winogradach. Chciałabym widzieć obok siebie wiele kobiet i powalczyć o zwycięstwo - podkreśla zawodniczka poznańskiego Corratec Teamu, jedna z najbardziej rozpoznawalanych postaci kolarstwa kobiecego w Polsce.

- Wystartuję jutro na Winogradach - mówi Radosław Lonka, mieszkaniec Wrześni i zarazem zawodnik Corratec Teamu, triumfator Tour de Pologne Amatorów w latach 2011 i 2012. - Nie wiem, czy wygram, ale będę się starał - mówi pasjonat kolarstwa, podobnie jak Magdalena Hałajczak rozpoznawalny w Polsce. - Zbyt dużo kilometrów w tym roku na rowerze nie przejechałem. Chodzę na pływalnię, gdzie w w godzinę i 15 minut pokonuję do 2 kilometrów w wodzie. Także biegam, od 10 do 15 kilometrów. Chodzę również na siłownię. Jutro sprawdzę swą formę w pierwszym kolarskim starcie w tym roku - mówi wrześnianin, rocznik 1980, który w latach 2011-2012 na trasie Bukowina Tatrzańska - Bukowina Tatrzańska nie dał sobie odebrać palmy pierwszeństwa w TdP Amatorów, choć startowało, odpowiednio w latach, 970 i 1070 pasjonatów rowerów i kolarstwa.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL