R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41625622 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Pół tysiąca ludzi na rowerach

 

Społecznicy z Krzyżownik i Smochowic
organizują wspaniałe imprezy dla ludzi


501 startujących, 21 wyścigów i nagrody o łącznej wartości około 40 tysięcy złotych - w tym 21 rowerów dla zwycięzców, tak w skrócie można opisać wielką imprezę sportowo-rekreacyjną na poznańskich Smochowicach. Zorganizowali ją społecznicy i ludzie dobrego serca.
Fot. Przemysław Szelejewski

W sobotę społeczność zachodniej części Poznania, a więc Krzyżownik i Smochowic, uczestniczyła w dużej imprezie sportowo-rekreacyjnej, której bohaterami byli kolarze i amatorzy jazdy na rowerach. W roli głównej wystąpił Zenon Czechowski - znakomity przed laty szosowiec: kapitan polskich ekip na kilka Wyścigów Pokoju, uczestnik mistrzostw świata oraz Igrzysk Olimpijskich w Meksyku. Był on sędzią głównym i zarazem honorowym starterem.

Jak policzyli skrupulatnie organizatorzy, 22 maja na ulicy Sianowskiej i przyległych od godziny 13.30 do 19.30 na rozmaitych dystansach i w różnych kategoriach ścigało się 501 osób. Z zapałem rywalizowały przedszkolaki, ciut od nich starsze dzieci, gimnazjaliści oraz niestowarzyszeni kolarze i mastersi z całej Polski. Swoje umiejętności mogli także sprawdzić łyżworolkarze w liczbie ponad dwudziestu.

Najciekawsze były wyścigi mastersów oraz kolarzy kategorii 0 (19-29 lat). Łącznie wystartowało ich około trzystu. W poszczególnych kategoriach zwyciężali: 0 - Artur Kozal (Poznan), I (30-39) - Sylwester Matusiak (Warszawa), II (40-49) - Leszek Brunke (Gdynia), III (50-59) - Artur Spławski (Poznań), IV (60-69) - Zbigniew Niespodziany (Gdańsk) i V (70 lat i więcej) - Włodzimierz Łoś (Łódź).

Rozegrano 21 wyścigów. Zwycięzca każdego z nich otrzymał za swój sukces nowy rower i puchar, zaś sześciu najlepszych w każdej kategorii wiekowej statuetki i cenne nagrody. Ich wartość wyniosła około 40 tysięcy złotych.


Za chwilę rozpoczną rywalizację uczniowie klas od czwartej do szóstej.
Fot. Artur Forysiak

– Ta impreza przerosła moje najśmielsze oczekiwania - powiedział Marian Paździor, jeden z animatorów amatorskich wyścigów. – Widziałem wiele wyścigów, ale entuzjazm najmłodszych do sportowej rywalizacji wywarł na mnie wrażenie - stwierdził Zenon Czechowski, świetny przed laty kolarz, o którym w Poznaniu dobra pamięć nie wygasa. O bezpieczeństwo startujących zadbali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Poznaniu, policjanci z Jeżyc oraz strażnicy miejscy.

W trakcie imprezy organizatorzy tego wyścigu - przewodniczący Rady Osiedla Krzyżowniki-Smochowice Alojzy Szelejewski, ksiądz Czesław Stanisław Kaszubowski oraz szef miejscowych rzemieślników Walery Michalski - otrzymali honorowe odznaki Polskiego Związku Kolarskiego.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL