R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41827068 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Przełajowy wyścig po śniegu

 
Kacper Gieryk najlepszy na Woli
 

Stary wyścigu. Kacper Gieryk (od prawej, nr startowy 51).
Fot. Piotr Kurek
 
Kacper Gieryk, utalentowany kolarz z Kcyni, był dziś najlepszym zawodnikiem podczas wyścigu przełajowego na hipodromie Wola. I choć nie prowadził od startu, tylko od drugiej rundy, to z każdą minutą coraz bardziej oddalał się od rywali. Jego zwycięstwo nie było ani przez moment zagrożone.
 
Po starcie energicznie i mocno ruszył Jakub Antkowiak i pierwsze okrążenie pokonał najszybciej. Na drugim miał problemy z rowerem i wykorzystał to Kacper Gieryk, który wyszedł na prowadzenie przed wjazdem na trzecią rundę. I na dwóch kolejnych dał pokaz jazdy. I pewnie wygrał. Drugi był Jakub Antkowiak, trzeci Michał Sakowski z Poznania.
 
Kacper Gieryk ma 18 lat i jest wielkim talentem kolarskim. W tym roku dwa razy reprezentował Polskę na szosowych imprezach najwyższej rangi: Mistrzostwach Europy we Włoszech i Mistrzostwach Świata w Belgii. Na obu wypadł najlepiej spośród naszych juniorów. W sezonie 2021 pokazywał się często na torze samochodowym "Poznań", gdzie demonstrował zwycięsko swe możliwości w jeździe indywidualnej na czas i w wyścigu ze startu wspólnego.
 
W sezonie 2022 będzie on zawodnikiem HRE Mazowsze Serce Polski. – We wtorek brałem udział w prezentacji mojej nowej grupy w Warszawie. W styczniu z nowymi kolegami spotkam się na kilkudniowym zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie, w lutym przez prawie trzy tygodnie będziemy przygotowywać się do wyścigów w Hiszpanii. Powiem krótko, będę się starał w przyszłym roku pokazać na co mnie stać w kolarstwie - mówił dziś sympatyczny szosowiec z Kcyni, który w tym roku jeździł w barwach KTK Kalisz.
 
W nocy z soboty na niedzielę w Poznaniu spadł śnieg i pasjonaci kolarstwa rywalizowali dziś na hipodromie Wola po białym puchu. Nikt się nie przewrócił, nikt nie zrobił sobie krzywdy. Grudniowa sceneria podobała się zawodnikom i kibicom.
 
Nie zawiodły dwa teamy: KS Stomil Poznań i KS Kołownik Włoszakowice, których nastoletni zawodnicy zdominowali ściganie w najmłodszych kategoriach wiekowych. Nie zabrakło, jak zwykle, mastersów.
 
III Przełajowy Wyścig Kolarski Hipodrom Wola - wyniki
 
Elita mężczyzn
1. Kacper Gieryk, HRE Mazowsze Serce Polski
2. Jakub Antkowiak, niestowarzyszony
3. Michał Sakowski, Gravelove Poznań by Decathlon
 
Masters I (35-44)
1. Łukasz Włodarczak, Fogt Bikes Team
2. Marcin Dopierała, Dwa Koła
3. Arkadiusz Turonek, Kłecko Cycling Team
 
Masters II (45-54)
1. Rafał Łukawski, Stomil Poznań
2. Marcin Bartoszewski, Quest Road
3. Tomasz Dopierała, Dwa Koła
 
Masters III (55-64)
1. Tadeusz Jasionek, JF Duet Goleniów
 
Masters IV (65 lat i więcej)
1. Marek Szymański (PTC Poznań)
 
Najmłodszą startującą była Emila Hibner (rocznik 2012) ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tarnowie Podgórnym. W kategorii uczniów klas IV-V triumfował Tomasz Michalewicz (KS Kołownik Włoszakowice). Rywalizację młodzików wygrali: Zofia Hibner (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) i Michał Wiązania (KS Kołownik Włoszakowice). Dystans dwóch rund (4800 metrów) najszybciej pokonał wśród juniorów młodszych Miłosz Dopieralski (KS Stomil Poznań), Mateusz Kłosowicz KS Stomil Poznań) na trzech okrążeniach (9600 metrów) nie miał rywala.
 
Najlepszych honorowali: prezes PTC Wojciech Pawlak i wiceprezes PTC Tadeusz Jasionek.
 
                              Piotr Kurek
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL