R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826617 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Przełajowcom świeciło dziś słońce

 

Niezwykle udane zawody w Wągrowcu


Ostatnie chwile przed startem mężczyzn na rowerach przełajowych.
Fot. Piotr Kurek


Prawie sto osób przyjechało dziś do Wągrowca, by ścigać się na rowerach MTB i przełajowych. Pierwsza odsłona cyklu "Cyclocross Wielkopolska Grand Prix 2019" okazała się niezwykle udana. Startującym świeciło słońce, rywalizowało wielu znanych zawodników.


Jako pierwsi przystąpili do sportowej walki pasjonaci MTB - panie i mężczyzni. Było ich łącznie prawie pięćdziesięciu.

W kobiecej rywalizacji od startu do mety prowadziła Marta Gogolewska z Wągrowca (Merx Team). Jechała pewnie, równym tempem i jej pozycja liderki ani przez chwilę nie była zagrożona. Na końcową kreskę wjechała po 49 minutach 53 sekundach, pokonując pięć okrążeń  o długości 2000 metrów każde. Druga była Karolina Dopierała z Poznania (2 Koła), trzecia - Joanna Smogór z Wągrowca (Gogol MTB Team). Sklasyfikowano dziewięć pań.


Rywalizacja pań na rowerach przelajowych, Na prowadzeniu Małgorzata Gogolewska.
Fot. Piotr Kurek

Ściganie mężczyzn na rowerach górskich przebiegało pod dyktando Jakuba Antkowiaka z Wrześni (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), Prowadził od początku, na przedostatniej rundzie na czoło wyszedl Miłosz Zwierski (UKS Sportowiec Piła), ale na ostatnich metrach wrześnianin przyspieszył i wygrał. Jego czas - 00:53:21 h. Trzy sekundy za nim linię mety przejechał Miłosz Zwierski, trzeci był Dawid Łuczak z Wągrowca (bez przynależności klubowej). Czwarte miejsce zajął Rafał Łukawski (KS Stomil Poznań), piąty był 14-letni Dawid Czechowski (nazwisko zobowiązuje) z Bydgoszczy (N-Bike Academy), szósty - Marcin Ruciński (Triba BOSiR Barcin). Sklasyfikowano w tej rywalizacji 39 panów.

Bardzo interesujący przebieg mial wyścig kobiet na rowerach przełajowych. Po starcie uformowała się trzyososbowa grupka z Małgorzatą Gogolewską, Moniką Lorenc i Dominiką Smyk. Od drugiej rundy jechały obok siebie te dwie pierwsze zawodniczki, które zmieniały się na prowadzeniu. Finiszowała jako pierwsza Monika Lorenc (SKS Oborniki), Małgorzata Gogolewska (Gogol MTB Team Wagrowiec) była druga, trzecie miejsce wywalczyła Dominika Smyk (też Gogol MTB Team Wagrowiec).


Najlepsi mastersi (Sławomir Spławski - 2. miejsce, Piotr Nowacki - 1. miejsce, Bartłomiej Przybylski - 3. miejsce) oraz Jakub Zadroga - przewodniczący Rady Miejskiej w Wągrowcu.
Fot. Piotr Kurek

Finałem dzisiejszych zawodów był wyścig mężczyzn na rowerach przełajowych i to aż trzech kategorii wiekowych: elity, juniorów i mastersów. Od startu do mety jechał pewnie jako pierwszy Maciej Kycler z Poznania (MedBike Team). Siedem rund pokonał w czasie 1 godziny 1 minuty 23 sekund. Student II roku Uniwersytetu Medycznego (rocznik 1998) drugiego w rywalizacji elity Adama Deskę (Środa Racing Team) wyprzedził o 3 minuty 44 sekundy, trzeciego Patryka Helwiga (też Środa Racing Team) o 9 minut 28 sekund.

W mastersach, bez podziału na kategorie wiekowe, pewnie zwyciężył Piotr Nowacki z Piły (Kolarz.pl) przed Sławomirem Spławskim z Bogdanowa (Merx Team) i Bartłomiejem Przybylskim (Bosco Team Piła). Kolejne miejsca zajęli: 4. Artur Spławski z Bogdanowa (Merx Team), 5. Filip Bogucki z Poznania (Bób Ogór Włoszczyna), 6. Jacek Torzewski (AMSports MTB Team Bydgoszcz). Ścigało się siedemnastu mastersów.


Rafał Łukawski, trener KS Stomil Poznań (z prawej), i jego podopieczni.

Fot. Piotr Kurek

Juniorów było tylko dwóch, ale za to godnych siebie. Maksymilian Brożyna z Debrzna (LKS Drogowiec Złotów) przez ponad godzinę pedałowania pewnie jechał po zwycięstwo, ale na ostatniej rundzie Szymon Marciniak (KS Stomil Poznań) odrobił aż minutę starty i na metę przyjechał tylko sekundę po 16-latku z Pomorza.

Najlepsze panie i mężczyzn honorowali przewodniczący Rady Miejskiej w Wągrowcu Jakub Zadroga oraz prezes ogniska TKKF "Pałuki" z Wągrowca Wojciech Gogolewski.

Zawody przebiegały w dobrych warunkach pogodowych, świeciło słoneczko i nie było zbyt zimno. Pierwszą edycję cyklu Cycloross Wielkpolska Grand Prix 2019 trzeba uznać za niezwykle udaną. Następna odbędzie się za dwa tygodnie, 24 lutego, na terenie poznańskiego ośrodka TKKF na Winogradach.

                                                 Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL