R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825397 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
RetROWERiada już po raz drugi!

 

W niedzielę jedziemy od rana do StrzeszynkaW najbliższą niedzielę, 19 maja, w Poznaniu już po raz drugi odbędzie się RetROWERiada - Międzynarodowy Zlot Miłośników Zabytkowych Rowerów. Rzecz będzie się działa na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Oaza" nad Jeziorem Strzeszyńskim. Początek imprezy o godzinie 10.00.

Organizatorzy - Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Wielkopolski - spodziewają się około stu rowerów wyprodukowanych do 1945 roku oraz produkcji polskiej do roku 1965. Można będzie zobaczyć najstarsze bicykle z XIX wieku, rowery produkcji polskiej oraz innych krajów. Po raz pierwszy będziemy mogli oglądać pojazdy przywiezione przez kolekcjonerów z Niemiec i Czech.

Najbardziej widowiskową konkurencją zlotu będzie konkurs elegancji, w której uczestnicy ubrani zgodnie z modą okresu wyprodukowanego roweru wystartują do jazdy dookoła jeziora w Strzeszynku.

Ponadto podczas zlotu odbędą się konkursy: na najstarszy rower, na najstarszy rower polski, na najciekawszy technicznie, na najoryginalniejszy, na najlepiej odrestaurowany itd. Część uczestników zlotu pokaże eksponaty, które podziwiane były w roku ubiegłym na zlocie RetROWERiada 2012.

Imprezą poprzedzającą RetROWERiadę jest wystawa pod nazwą "Rowery wyprodukowane w Wielkopolsce do roku 1939", którą do jutra (piątku 17 maja) można obejrzeć w holu głównym Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy al.Niepodległości 16/18.

Komandorem RetROWERiady jest nieoceniony Witold Rybczyński.

Program zlotu:
8:00 – 10:00 przyjmowanie uczestników w bazie
10:00 uroczyste otwarcie zlotu, odprawa zawodników
12:00 wyjazd uczestników na trasę – konkurs elegancji
13:30 powrót do bazy, wystawa rowerów
15:30 wręczenie nagród
16:00 zakończenie zlotu

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL