R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41393848 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Przełajowcy na start

 

Jutro wyścigi nad poznańską Maltą


Tadeusz Kubiak organizuje zawody kolarskie i startuje także w innych (na pierwszym planie na zdjęciu podczas I Memoriału Jacka Głowackiego i Sebastiana Swata na poznańskich Winogradach - 4 listopada 2018).
Fot. Piotr Kurek

Jutro, w sobotę 10 listopada, nad poznańską Maltą odbędą się kolarskie wyścigi przełajowe. Organizatorem imprezy jest Poznańskie Towarzystwo Cyklistów, którego działacze zapraszają fanów dwóch kółek - od najmłodszych do najstarszych - na jesienną rywalizację sportową.

Wyścigi odbywać się będą na terenach nadmaltańskich, w okolicach polany Harcerzy. Długość trasy wynosi około 2 kilometrów, na której nie brakuje podjazdów i zjazdów. Najwięcej okrążeń pokonają zawodnicy kategorii cyklosport oraz M30 i M40: pojadą oni 40 minut plus jedną rundę. Ścigać się będą również mężczyzni starszych kategorii - M50, M60 i M70 - 30 minut, kobiety open - 30 minut, również amatorzy - także 30 minut. Dzieci dla lat 12 pojadą jedną rundę, te z przedziału wiekowego od 13 do 15 lat - dwa okrążenia. Można startować na rowerach przelajowych i górskich.

Zapisy drogą elektroniczną do godziny 17 w dniu dzisiejszym (http://ptcpoznan.pl/kontakt) oraz w sobotę w biurze zawodów (restauracja "Sygnatura") od godziny 9. Pierwszy wyścig o godzinie 11.

Jutrzejsze wyścigi są pierwszą odsłoną cyklu PTC Malta Tour 2018/2019, na który złożą się także imprezy w dniach 25 listopada, 16 grudnia, 12 stycznia 2019, 24 lutego 2019 i 10 marca 2019 (finał). Wszystkie w tym samym miejscu, czyli nad Maltą.

Zgłosiło się, do tej pory: piątek - godzina 10, do pierwszej edycji cyklu PTC Malta Tour ponad 30 osób. Na liście widnieją nazwiska Filipa Kaczanowskiego, Grzegorza Napierały, Janusza Węcławiaka, Macieja Kyclera, Aleksandra Dehmela. Nie brakuje pań: Karolina Dopierała, Zofia Lipowicz, Daria Tomaszewska, Adrianna Owczarek i Beata Szczepaniak ścigać się będą w kategorii open. Tadeusz Kubiak, zasłużony działacz PTC - w przeszłości kolarz Lecha Poznań, ma 73 lata i też jutro wystartuje. I on właśnie zaprasza na listopadową rywalizację sportową na rowerach.

Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL