R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867497 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Waclaw Skarul ponownie prezesem
Polskiego Związku Kolarskiego

 

Lucjusz Wasielewski z Kalisza we władzach PZKol


Wacław Skarul został ponownie wybrany na prezesa Polskiego Związku Kolarskiego. Zdjęcie z 5 marca 2011, gdy w Pruszkowie został on po raz pierwszy prezesem PZKol.

Wacław Skarul został wybrany w sobotę w Pruszkowie prezesem Polskiego Związku Kolarskiego. W drugiej tajnej turze poparło go 53 spośród 82 głosujacych delegatów na zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze. Na jego kontrkandydata Jarosława Potockiego oddało głos 29 osób.

Spośród czterech kandydatów przyszłego prezesa wybierało 83 delegatów. W pierwszym głosowaniu najwięcej głosów - 30 - zgromadził Jarosław Potocki. Do drugiej tury z liczbą 27 wskazań przeszedł też Wacław Skarul. Marcin Melzacki uzyskał 17 głosów, a Lucjusz Wasielewski - 8.

Przed przystąpieniem do drugiej rundy wyborów, Melzacki i Wasielewski zaapelowali do zgromadzonych delegatów o przekazanie swoich głosów na Wacława Skarula. I tak w ponownym głosowaniu Skarul zgromadził 53 punkty, co dało mu znaczącą przewagę nad 29 wskazaniami na Potockiego.

56-letni Wacław Skarul pełnił funkcję prezesa Polskiego Związku Kolarskiego od 21 miesięcy, zastępując sprawującego wtedy obowiązki Ryszarda Szurkowskiego. Na czele Polskiego Związku Kolarskiego Wacław Skarul stał będzie przez kolejne 4 lata.

Do nowego zarządu PZKol weszli: Bogdan Rzepka, Marek Truchan, Lech Kurowski, Marcin Melzacki, Lucjusz Wasielewski, Marek Hok, Dariusz Banaszek, Paweł Skorek.

Wacław Skarul ma 56 lat. Jest absolwentem AWF we Wrocławiu. W latach 1988-1992 był trenerem kadry narodowej, z którą na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu w 1988 roku zdobył srebrny medal w wyścigu drużynowym na 100 km. W 1989 roku w Chambery pod jego kierunkiem drużyna wywalczyła srebrny medal mistrzostw świata na 100 km, a Joachim Halupczok – złoty w indywidualnym wyścigu amatorów.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL