R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739141 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Tour de Pologne - kulisy i emocje

 

12 lutego otwarcie wystawy w Warszawie


Rafał Majka - triumfator 71. Tour de Pologne.
Fot. Patryk Bułhak

12 lutego w Centrum Handlowym Blue City w Warszawie odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Tour de Pologne – kulisy i emocje”. W stolicy będzie ją można oglądać do 20 lutego. Później wystawa będzie prezentowana w innych miastach, między innymi w Gdańsku, Rzeszowie i Krakowie.

Dla większości kibiców wyścig kolarski to kolorowy peleton, piękne krajobrazy, samotne ucieczki i dramatyczne finisze. Wystawa „Tour de Pologne – kulisy i emocje” odkrywa mniej znaną stronę naszego narodowego wyścigu i ukazuje z bliska emocje towarzyszące głównym bohaterom. Starannie wyselekcjonowane zdjęcia oddają niepowtarzalną atmosferę, a także odsłaniają kolarską kuchnię. Jak wygląda wnętrze kolarskiego autokaru? Ile makaronu spożywają kolarze podczas wyścigu? Jak przygotowuje się rower do jazdy? Ile tirów scenografii przejeżdża codziennie z miejsca na miejsce? Tego wszystkiego będziecie mogli się dowiedzieć z wystawy, której uroczyste otwarcie nastąpi 12 lutego w CH Blue City w Warszawie.

Wystawa koncentruje się na 71. Tour de Pologne, który włączył się w obchody 25. rocznicy wolnych wyborów w 1989 roku. Kolarze wystartowali spod bramy Stoczni Gdańskiej i po przejechaniu ponad 1250 kilometrów dotarli do mety w Krakowie. Organizatorzy TdP chcą z tą wystawą odwiedzić większość miast etapowych, które znalazły się na trasie ubiegłorocznego wyścigu. Od 12 do 20 lutego zdjęcia będzie można oglądać w Warszawie. Później zapraszają, między innymi, do Gdańska (21 lutego – 3 marca), do Rzeszowa (11-19 marca) oraz do Krakowa (20-29 marca). W każdym z tych miejsc kibice będą mieli okazję na chwilę lub na dłużej przenieść się za kulisy Tour de Pologne i poczuć emocje wielkiego wyścigu.

Organizatorzy wystawy jednocześnie zachęcają do wzięcia udziału w zabawie, w której można zdobyć wyjątkowy album „Tour de Pologne – kulisy i emocje” z autografem Czesława Langa. Wystarczy przesłać na adres internetowy: press@langteam.com.pl swoje zdjęcie oddające kolarskie emocje lub krótki opis emocjonującej kolarskiej przygody. Można to zrobić, przesyłać teksty i zdjęcia, do 9 lutego. Autorzy piętnastu najlepszych zdjęć/tekstów otrzymają albumy. Będzie je można odebrać w jednym z miast, w których odbędzie się wystawa. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL