R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825394 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Maraton Hill na Strzeszyńskiej

 

"Dołożyli nam do pieca"!


Maraton Hill na 114 osób na poznańskich Podolanach.

114 kobiet i mężczyn wzięło udział w sobotnim maratonie, który odbył się w Red Fitness na Podolanach. Zabawa była przednia i miała mikołajkowy charakter. W czerwonych strojach tych, którzy dają prezenty wystąpili gospodarze obiektu Anna Machura i Robert Machura.

Miejsce. – Red Fitness przy ulicy Strzeszyńskiej 61A istnieje czwarty rok - mówi Anna Machura. – To miejsce jest dobrze znane nie tylko poznańskim fanom stacjonarnego cyclingu. Imprez dużych, jak dzisiejsza - sobotnia, było już chyba dziewięć. Dzisiejsza jest zatem jubileuszowa: dziesiąta - podkreśla pani Ania, która od trzynastu lat jest znanym i doświadczonym instruktorem fitnessu.


Monika Kowalewska z Poznania (w środku) jest aktualną mistrzynią Polski w maratonie MTB.

Uczestnicy. Małgorzata Zellner z Poznania jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych kobiet startujących w maratonach MTB. W cyklu Skandia Maraton Lang Team startuje od początku, od kwietnia 2007, i regularnie staje na podium. Najczęściej ściga się na dystansie Medio (średnim) i w swej kategorii wiekowej jest praktycznie w Polsce nie do objechania.

Pani Małgosia w stroju Corratec Teamu zajęła wczoraj miejsce na rowerze stacjonarnym w Red Fitness, by wystartować w maratonie. Monika Kowalewska z Poznania (tegoroczna mistrzyni Polski w maratonie MTB na dystansie Medio - tytuł wywalczyła we wrześniu w Dąbrowie Górniczej) też pojawiła się pod dachem, gdzie rozmieszczono ponad sto rowerów. Ewa Mendel, Joanna i Michał Zbroszczykowie, Michał Kachel, Piotr Siebert - to tylko część zbiorowości, która zgłosiła swój udział w ponad dwugodzinnym pedałowaniu. Ciągle pod górę, bo takie było założenie tej imprezy. Wiadomo Maraton Hill.


Przygotowani do sobotniej jazdy.

Na Strzeszyńskiej zjawiło się 114 osób płci obojga. Dominowali poznaniacy, Wielkopolskę reprezentowali też mieszkańcy Koła, Konina, Leszna i kilku jeszcze innych miast. Przyjechali pasjonaci indoor cyclingu z Trójmiasta i Wrocławia.


Imprezę prowadzili instruktorzy FTI: Jarosław Skiba (od lewej), Jolanta Stucka i Marcin Mrozkowiak.

Na zewnątrz panował mróz, w granicach minus 6 stopni Celsjusza. W zadaszonej hali rozstawiono dmuchawy, by było cieplej uczestnikom maratonowej zabawy. Prowadzili ją doświadczeni instruktorzy FTI: Joanna Stucka, Jarosław Skiba i Marcin Mrozkowiak.

– Impreza była przednia!!! I mocna! Dołożyli nam do pieca, a na sam koniec w nogach elektrownia, ale i tak dzięki! – to opinia Magdaleny Banach wyrażona po imprezie na Facebooku.


Oni zorganizowali w sobotę, 8 grudnia 2012, w Poznaniu, ul. Strzeszyńska 61A, niezwykle udany maraton na rowerach stacjonarnych. W strojach Mikołajów Anna Machura i Robert Machura oraz Jędrzej Wachowiak, Jakub Skiba i Artur Kozal.

Byłem na Podolanach, pokręciłem pedałami przez 15 minut, porobiłem sporo zdjęć. I widziałem dużo zadowolonych ludzi, których znam od lat (pasjonatów kolarstwa górskiego), i którzy zimą nie rozstają się rowerem. Jeśli nie pedałują na mrozie i śniegu, szukają schronienia pod dobrym dachem. Strzeszyńska 61A to ten najwłaściwszy z fitnessowych adresów. Red Fitness ma od trzech miesięcy jako jedyny w Poznaniu tytuł oficjalnego Centrum FTI Cycling.

Organizatorzy. Anna Machura, Robert Machura, Artur Kozal, Jarosław Skiba i Jędrzej Wachowiak zorganizowali bardzo udaną imprezę. Każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy piernik, pakiet startowy oraz ładną koszulkę. Zanim jeszcze pedały poszły na dobre w ruch - losowano drobne upominki.

Wcześniej odbyły się warsztaty z praktycznego ustawiania roweru. Wzięło w nich 55 osób a prowadzili je Artur Kozal oraz Łukasz Szczęsny z firmy VeloLab z Gdańska.

Za rok, można być tego pewnym, będzie powtórka mikołajkowego Maraton Hillu.

                                                                                       Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL