R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739700 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jechali pod wiatr i w deszczu, ale
na mecie demonstrowali radość

 

Powiat Poznań Cycling Maraton, czyli
nowa formuła kolarskiej rywalizacji


Jedna z wielu grup gotowa do startu.
Fot. Piotr Kurek

Dziś na torze samochodowym "Poznań" pojawili się fanów rowerów, by rywalizować w maratonie po drogach powiatu poznańskiego. Jechali utytułowani szosowcy, pasjonaci MTB i ludzie, dla których wyścigowy rytm był czymś nowym.

Pierwsza grupa wystartowała o godzinie 12. Byli to Tomasz Wiśniewski (Oborniki), Janusz Majchrzak (Luboń), Leszek Kaźmierczak (Oborniki), Jacek Wichłacz (Poznań), Krystian Domachowski (Piaski), Kazimierz Piechowiak (Oborniki), Zbigniew Zugehoer (Poznań), Tomasz Zawiślak (Oborniki), Czesław Wołujewicz (Poznań) i Patryk Wielgosz (Oborniki).


Ruszyli, przed nimi 96 kilometrów do pokonania.
Fot. Piotr Kurek

Kolejne grupy ruszały na trasę co dwie minuty później - aż do godziny 12.18. Do pokonania były dwa dystanse - Mega (96 km) i Mini (53 km).
 


Pojechali.
Fot. Piotr Kurek

Panie i panowie startowali na torze samochodowym "Poznań" i pedałowali na rowerach szosowych i innych (najczęściej górskich) po drogach powiatu poznańskiego. Trasa wiodła w stronę Kiekrza, Rokietnicy, Tarnowa Podgórnego, Lusowa i z powrotem w to miejsce, gdzie od ponad trzydziestu lat spotykają się kierowcy szybkich samochodów i motocykli.


Artur Kozal po raz kolejny pokazał swą klasę.
Fot. Piotr Kurek

Było wietrznie, po godzinie jazdy spadł deszcz - ściana wody. Nikt jednak się nie wycofał, nie zszedł ze swego roweru. Pierwszy na mecie pojawił się Artur Kozal z Mosiny (rocznik 1982), który 53 km pokonał w czasie 1 godziny 10 minut 32 sekund. Czterokrotny mistrz Polski przejechał dystans Mini ze średnią prędkością 45,1 km/h.

Na dystansie Mega triumfował Rafał Jaros ze Skwierzyny, jego czas - 2:26:20 h.


Wojciech Czajka najszybciej pokazał dystans Mini na rowerze górskim.
Fot. Piotr Kurek

Ci wszyscy, którzy dziś wystartowali, nie zlękli się deszczu i wiatru, dotarli na linię, otóż wszyscy byli zadowoleni. Najbardziej zaś ci, którzy po raz pierwszy wzięli udział w takim maratonie, gdzie na równi mogli ścigać się szosowcy i pasjonaci MTB.

Imprezę zorganizowali działacze Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów, współorganizatorem był Automobilklub Wielkopolski.  Została ona dofinansowana przez starostę poznańskiego Jana Grabkowskiego.

Piękne puchary i medale najlepszym startującym wręczali: prezes PTC Romuald Szaj, prezes Automobilkubu Wielkopolski Robert Werle i członek Zarządu Powiatu Poznańskiego Mieczysław Ferenc.

                                                          Piotr Kurek
 

Wyniki Powiat Poznań Cycling Maraton na stronie
http://www.protimer.pl/i-powiat-cycling-poznan-maraton-22-06-2014/

O niedzielnej imprezie napisał także Krzysztof Kozanecki (jeden ze sponsorów maratonu i zarazem startujący zawodnik). Oto link do jego relacji:
http://www.productplus.com.pl/kolarstwo/2014---cycling-maraton-poznan.html


 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL