R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41689873 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Spotykamy się na Winogradach

 
W niedzielę wyścigi przełajowe
poświęcone pamięci Marka i Zbyszka


Poznański ośrodek Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej to idealne miejsce do przełajowej rywalizacji kolarzy.

Wyścigi przełajowe poświęcone pamięci Marka Wawrzyniaka i Zbyszka Jędrzejczaka odbędzie się w najbliższą niedzielę, 19 lutego 2017, na poznańskich Winogradach. Swą formę - poza kobietami, juniorami, seniorami i mastersami - będą mogli sprawdzić także w oddzielnej rywalizacji kolarze górscy.

Zawody odbędą się na terenie ośrodka Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej przy ulicy Winogrady 1. Wojciech Gogolewski, główny ich organizator, wytyczył dla startujących rundę o długości 1800 metrów. Będą musieli się oni wykazać umiejętnościami podbiegania po schodach, pokonywania przeszkód oraz sprostać pogodowej niewiadomej...


Sławomir Pituch wygrał 5 lutego 2017 rywalizację mastersów w Wągrowcu.
Fot. Ewa Hermann

Trudno przewidzieć, w jakich warunkach atmosferycznych przyjdzie pojechać na rowerach kobietom i mężczyznom. To raczej zagadka, ale wszelkie znaki na niebie i na ziemi wskazują raczej, że może być bardziej błotniście niż zimowo.

Będzie to już dziewiąta edycja wyścigów przełajowych poświęconych pamięci Marka Wawrzyniaka (zginął na miejscu) i Zbyszka Jędrzejczaka (w następstwie odniesionych obrażeń), których w styczniu 2008 na obwodnicy Kórnika najechał samochód podczas ich kolarskiego treningu.

W niedzielę, o godzinie 10.00, jako pierwsi ruszą na trasę posiadacze rowerów górskich, ale tylko mężczyzni. O 11.00 początek wyścigu pań - mogą startować zarówno na górskich, jak i przełajowych (będą oddzielnie klasyfikowane obie kategorie). O 12.30 rozpocznie się najważniejszy wyścig, poświęcony pamięci Marka i Zbyszka. Juniorzy, seniorzy i elita będą ścigać się przez 50 minut (plus jedno finałowe okrążenie). Wyścig zapowiada się całkiem interesująco, zważywszy na fakt, że w Wągrowcu (5 lutego) na starcie stanęło 23 przełajowców.


Szymon Matuszak i Piotr Marciniak byli najlepsi w rywalizacji kolarzy górskich 5 lutego br. w Wągrowcu.
Fot. Ewa Hermann

Ci wszyscy, którzy choć raz obserwowali zawody kolarskie na Winogradach, wiedzą aż nadto dobrze, że rywalizacja odbywa się w sposób niezwykle przejrzysty dla kibiców (z jednego miejsca widać większość trasy). Nie inaczej będzie też i w niedzielę.

Warto być w niedzielę na poznańskich Winogradach. Jako zawodniczka, jako zawodnik, jako kibic. Te zawody mają swój klimat, nastrój i są, co roku, spotkaniem i przeglądem sił ludzi wielkopolskiego kolarstwa przed nowym sezonem. Co oczywiste, organizatorzy (Wojciech Gogolewski i Dariusz Gorczyński) zapraszają niezwykle serdecznie przełajowców i ludzi MTB z innych rejonów kraju.

                                                    Piotr Kurek

19 lutego
IX Wyścigi Przełajowe Marka i Zbyszka

Organizator: Ognisko TKKF "Paluki" w Wągrowcu
Gdzie: Poznań - ośrodek TKKF przy ulicy Winogrady 1
Start: godzina 11.00 - start kobiet, 12.30 - junior, senior, masters. Kolarskie wyścigi przełajowe w czterech kategoriach wiekowych: kobiety open, junior, seniorzy oraz masters. O godz. 10.00 wyścig na rowerach górskich. Zapisy biurze zawodów od 9 do 10.30.
Więcej informacji: http://www.cyclocrosswielkopolska.pl

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL