R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41686040 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Ładnie się ścigali
na poznańskich Winogradach

 

I Memoriał Jacka Głowackiego i Sebastiana Swata


Początek wyścigu elity i mastersów. Na prowadzeniu Paweł Szczepaniak, za nim Maksymilian Bieniasz.
Fot. Rafał Stasik

Kolarze pamiętają o swych kolegach, którzy od nas już odeszli. I tym zmarłym w minionych trzech latach pasjonatom rowerów poświęcony był dziś I Memoriał Jacka Głowackiego i Sebastiana Swata. Zawody odbyły się na poznańskich Winogradach i wzięło w nich udział sto osób. Poziom rywalizacji sportowej był wysoki, w rolach głównych zaprezentowały się panie Barbara Borowiecka i Sandra Samolewska oraz mężczyzni: Paweł Szczepaniak, Maksymilian Bieniasz, Marcin Urbaniak i Maciej Połatyński.

Pogoda była ogólnie sprzyjająca, choć do pełni pogodowego szczęścia zabrakło odrobiny słoneczka. W pierwszym wyścigu, pań (14) i panów (50) na rowerach górskich, wystartowały łącznie 64 osoby. Na pierwszych dwóch rundach prowadził Miłosz Zwierski (UKS Sportowiec Piła), utalentowany 16-latek. Wkrótce jednak na czoło wysunął się Marcin Urbaniak z Poznania, który z rundy na rundę powiększał powoli, sekundę po sekundzie, swą przewagę nad rywalami. On też jako pierwszy, po przejechaniu ośmiu okrążeń - każda 1800 metrów, minął linię mety. Dwadzieścia jeden sekund za nim zameldował się na końcowej kresce Miłosz Czechowicz (UKS Sportowiec Piła), trzeci był Szymon Matuszak (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link).


Paweł Szczepaniak był głównym aktorem I Memoriału Jacka Głowackiego i Sebastiana Swata.
Fot. Rafał Stasik

Wśród pań triumfowała zdecydowanie Sandra Samolewska z Wilkowic pod Lesznem (Team Euro-Rower.pl) przed Kamilą Wójcikiewicz (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link) i Karoliną Dopierałą (Dwa Koła).

W kolejnym wyścigu, kobiet i juniorów, triumfowali: Barbara Borowiecka (Szczepan Bike Giant Gorzów Wielkopolski) i Maciej Połatyński (GTS Phytopharm Klęka).

W ostatniej odsłonie niezwykle sympatycznych zawodów stanęli na starcie mastersi i seniorzy, w sumie 25 osób. Gwiazdą tego wyścigu przez prawie godzinę był Paweł Szczepaniak ze Zwierzyna (Szczepan Bike Giant Gorzów Wielkopolski). Wystartował najszybciej, na pierwszym podjeździe zyskał już przewagę nad rywalami. W którymś momencie wydawało się, że konkurenci już do niego dojeżdżają, ale ostatecznie na linii mety był pierwszy. I to ze sporą przewagą nad następnym zawodnikiem.

MTB - kobiety
1. Sandra Samolewska
2. Kamila Wójcikiewicz
3. Karolina Dopierała

MTB - mężczyzni
1. Marcin Urbaniak
2. Miłosz Czechowicz
3. Szymon Matuszak

Rowery przełajowe - kobiety
1. Barbara Borowiecka
2. Małgorzata Gogolewska
3. Dominika Smyk

Rowery przełajowe - juniorzy
1. Maciej Połatyński
2. Jakub Bińkowski
3. Szymon Marciniak

Rowery przełajowe - mastersi
1. Maksymilian Bieniasz
2. Mirosław Bieniasz
3. Filip Bogucki

Rowery przelajowe - elita
1. Paweł Szczepaniak
2. Michał Górniak
3. Zbigniew Wiktor

Miło było zobaczyć wielu fanów kolarstwa, którzy na te zawody pamięci przyjechali z całej Wielkopolski. Tomasz Kaczmarek, organizator maratonu MTB Michałki, dotarł na Winogrady z Wielenia, Rafał Przybylski z Kalisza, Piotr Nowacki z Piły, Artur Spławski z Bogdanowa. Spora grupka reprezentowała Kluczewo, Przemęt i Włoszakowice, czyli Ziemię Leszczyńską.


Maksymilian Bieniasz wygrał rywalizację mastersów, w sobotę ścigal się w Holandii - w Mistrzostwach Europy w kolarstwie przelajowym.
Fot. Rafał Stasik

I Memoriał Jacka Głowackiego i Sebastiana Swata został dobrze pomyślany, dobrze zorganizowany, przyglądało się kilku wyścigom wielu kibiców. Nie zabrakło w roli obserwatorów wielkopolskich seniorów kolarstwa: Ryszarda Pawlaka, Andrzeja Kaczmarka, Kazimierza Gogolewskiego, czy też startującego Tadeusza Kubiaka (73 lata - najstarszy zawodnik).

Była grochówka, pyszne drożdżówki i okolicznościowe medale dla każdego startującego. Dziś, po prostu, wypadało być na Winogradach. Joanna Wąsiel, Maksymilian Bieniasz i Wojciech Gogolewski ze swą ekipą zorganizowali niezwykle udane zawody kolarskie, co zgodnie konstatowali startujący i kibice.

                                   Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL