R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41696018 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Rafał Łukawski poza zasięgiem rywali

 

45 osób stanęło na starcie nad Maltą


Początek niedzielnego wyścigu nad Maltą. Poznań, 16 lutego 2020.
Fot. Piotr Kurek


Rafał Łukawski, zawodnik i trener KS Stomil Poznań, wygrał dzisiejsze (16 lutego 2020) kolarskie zawody przełajowe nad poznańską Maltą. Startowało czterdzieści pięć osób, w tym trzy panie. Była to udana impreza, pogoda sprzyjała fanom dwóch kółek.

Rafał Łukawski, rocznik 1971, od razu objął prowadzenie w wyścigu, podczas którego startujący musieli pokonać jedenaście rund o długości 1500 metrów każda. Miał godnych siebie rywali - Marka Ostrowskiego z Poznania, Filipa Mańczaka z Kicina, Radka Ostrowskiego z Puszczykowa, Michała Badowskiego z Wrześni, Marcina Bartoszewskiego z Poznania i Filipa Kaczanowskiego z Lubonia, ale na kolejnych okrążeniach zwiększał przewagę nad konkurentami.

Rafał Łukawski, mający za sobą ponad 20 lat przygody z kolarstwem, jechał dziś jak natchniony. To zawodnik kategorii masters II i zarazem trener Klubu Sportowego Stomil Poznań. Było milo popatrzeć, jak Pan Rafał i ośmiu jego podopiecznych jedzie w jednym wyścigu. Dopingowali go kibice i rodzice młodych Stomilowców.

Rafał Łukawski pierwszy na mecie, drugi Marek Ostrowski z Poznania, trzeci Filip Mańczak z Kicina. To pierwsza trójka niedzielnego wyścigu o nazwie PTC Malta Tour 2019/2010.

– W poprzednim tygodniu byłem z moimi kolarzami na zgrupowaniu w Żerkowie - mówił za linią mety Rafał Łukawski. – Zbyt dużo kilometrów tam przekręciliśmy, skupiliśmy się na ćwiczeniu elementów techniki jazdy. A minione kilka dni upłynęły na mniej intensywnych treningach, stąd dziś pedałowałem z werwą i z dużą świeżością.

Startowały trzy panie. Najstarszym uczestnikiem niedzielnego wyścigu był Aleksander Dehmel z(rocznik 1948) ze Złotoryjska, najmłodszym 8-letni Norbert Czekaj z Piły. W niedzielę nad Maltą warunki do kolarskiej rywalizacji były naprawdę dobre.


PTC Malta Tour 2020, 16 lutego - wyniki

Kobiety
1. Magdalena Kruk
2. Patrycja Loksztejn
3. Dominika Konowałów

Młodzik
1. Wiktor Czekaj
2. Mirosłąw Marciniak
3. Dawid Radkiewicz

Junior młodszy
1. Krzysztof Świerski
2. Maksymilian Grzędzilewski
3. Antoni Banasewicz

Junior
1. Jakub Lewandowski
2. Filip Sobkowiak
3. Mikołaj Janiak

Cyklosport
1. Dawid Kleist
2. Mateusz Gajewski 
3. Krzysztof Wieszczeczyński
 
Masters 65+
1. Grzegorz Napierała
2. Aleksander Dehmel

Masters III
1. Tadeusz Jasionek
2. Marek Szymański
3. Maciej Starzyński

Masters II
1. Rafał Łukawski
2. Marek Ostrowski
3. Dariusz Stafyniak

Masters I
1. Filip Mańczak
2. Radosław Ostrowski
3. Michał Badowski 

Dzisiejszy wyścig przełajowy był czwartym, po listopadzie i grudniu 2019 oraz styczniu 2020, w cyklu PTC Malta Tour. 

Działacze PTC, którzy zorganizowali ten cykl, zapraszają na zawody "Kolarze na hipodromie", które 8 marca tego roku odbędą się na poznańskiej Woli. Mogą w nich wystartować zawodniczki i zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych.

I jeszcze jedno: dziś pojawił się nad Maltą Tadeusz Jasionek - prezes Lubuskiego Okręgowego Związku Kolarskiego. Zademonstrował dobrą formę i pewnie triumfował w kategorii masters III (55-64 lata). Za tydzień wystartuje w zawodach szosowych w Casablance, za dwa tygodnie (29 lutego) organizuje charytatywny maraton MTB w Gorzycy pod Międzyrzeczem, na który serdecznie zaprasza fanów dwóch kółek z Lubuskiego, Wielkopolski i Zachodniopomorskiego. Ja też tam będę, moderując z mikrofonem w ręku imprezę i jej klimat.

                                                Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL