R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41601839 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Katarzyna Pawłowska druga
w wyścigu scratch

 

Puchar Świata w kolarstwie torowym w Cali


Katarzyna Pawłowska i jej trener - Robert Taciak.

Wicemistrzyni Europy Katarzyna Pawłowska zajęła drugie miejsce, za Belgijką Kelly Druyts, w wyścigu scratch pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata kolarzy torowych w kolumbijskim Cali.

Poinformował mnie o tym dziś o poranku Robert Taciak, trener kolarstwa w Uczniowskim Klubie Sportowym Jedynka Limaro Kórnik i zarazem szkoleniowiec 22-letniej zawodniczki, która w tym roku zdobyła cztery medale Mistrzostw Europy na torze.

Natomiast Polki, z Pawłowską w składzie, były 12. w wyścigu drużynowym na 3 km na dochodzenie.

Katrzyna Pawłowska oraz Małgorzata Wojtyra i Edyta Jasińska zakończyły swój start w eliminacjach. Ich los w męskim sprincie drużynowym podzielili Maciej Bielecki, Damian Zieliński i Kamil Kuczyński, którzy uzyskali szósty czas i nie przeszli do dalszej fazy wyścigów.

xxx

Scratch - względnie nowa dyscyplina kolarstwa torowego, w której bierze udział wielu zawodników na raz. Jadą oni wspólnie na dość długim dystansie (mężczyzni - 15 km, kobiety - 10 km). Zwycięzca zostaje wyłoniony w bardzo prosty sposób – jest nim ten, kto jako pierwszy przekroczy linię mety. Z tego względu charakterystyka tego wyścigu zbliżona jest do wyścigów szosowych i wiele tutaj zależy od obranej przez kolarza taktyki. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL