Jestes 41038568 gosciem na naszej stronie
Marek Konwa szósty wśród młodzieżowców

Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym

Wicemistrz świata MTB młodzieżowców 2011 Marek Konwa (z lewej) w sobotę w belgijskim Koksijde był szósty w kategorii U-23.

Marek Konwa (Milka Trek MTB Racing Team) zajął szóste miejsce w mistrzostwach świata w kolarstwie przełajowym w belgijskim Koksijde w rywalizacji zawodników do lat 23. Złoty medal na 20-kilometrowej trasie wywalczył Holender Lars Van der Haar.

Konwa przyznał, że spełniło się jego marzenie. Przed startem mówił: "Chciałbym powalczyć o miejsce w czołowej dziesiątce". Dodał też: "Czeka mnie teraz luźniejszy tydzień, a potem wyjazd na 10-dniowy obóz z moją grupą Milka-Superior MTB Racing Team na południe Francji".

Przypomniał, że kolarstwo trenuje od marca 2003 roku. "A wszystko zaczęło się na amatorskim wyścigu, do którego namówił mnie mój tata. Byłem drugi startując z zawodnikami, którzy już jeździli kilka lat i mieli o niebo lepsze rowery. Spodobało mi się to od pierwszej chwili. Po wyścigu podszedł do mnie Kazimierz Prokopyszyn i zaproponował trenowanie w klubie Trasa Zielona Góra" - wspomniał Konwa.

Młodzieżowcy - wyniki

1. Lars Van der Haar (Holandia) - 49.20 min.
2. Wietse Bosmans (Belgia) - strata 1 sekundy
3. Michile Van der Heijden (Holandia) - 4 sekundy
...
6. Marek Konwa (Polska) - 56 sekund

Wojciech Malec (Brzeg Nysa) stracił jedną rundę, Patryk Kostecki (Olimpijczyk Szczekociny) dwie, natomiast Bartosz Pilis (Błękitni Koziegłowy) trzy.

Holender Mathieu van der Poel triumfował w rywalizacji juniorów w mistrzostwach świata w kolarstwie przełajowym w belgijskim Koksijde. Najlepszy z Polaków Michał Paluta (POM Strzelce Krajeńskie) uplasował się na 26. pozycji.

Drugie miejsce zajął Belg Wout Van Aert, a trzecie Francuz Quentin Jauregui.

Inny reprezentant Polski Piotr Konwa (LKS Trasa Zielona Góra) został sklasyfikowany na 35. miejscu. Ogromnego pecha miał Tobiasz Lis (LKS Ziemia Opolska), który nie ukończył zawodów.