R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888477 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Olga Wasiuk, Mariusz Gil i Marek Konwa
triumfowali pewnie w swych kategoriach

 

Mistrzostwa Polski w kolarskich przełajach w Ełku


Tak Magdalena Hałajczak jechała w roku ubiegłym (18 września) na Dziewiczej Górze po tytuł mistrzyni Wielkopolski w kolarstwie górskim. W niedzielę, 8 stycznia 2012, w Ełku została wicemistrzynią Polski w kolarskich przełajach.
Fot. Jacek Głowacki

Obrońca tytułu Mariusz Gil (LKS POM Strzelce Krajeńskie) triumfował w elicie mężczyzn w mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym rozegranych w Ełku. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Olga Wasiuk (LUKK Ełk) przed poznanianką Magdaleną Hałajczak (Corratec Team). W kategorii orlik pewnie triumfował Marek Konwa (Milka-Superior MTB Team). Wśród juniorek mistrzowski tytuł powędrował do Alicji Ratajczak (UKS Limaro Kórnik).

Zawody rozegrano w trudnych warunkach atmosferycznych, przy padającym śniegu. Trasa była rozmiękła, wielu słabiej wyszkolonym technicznie zawodnikom sprawiła sporo problemów. Zanotowano wiele upadków, na szczęście nikt nie doznał poważnej kontuzji.

Gil, który samotnie zaatakował od połowy pierwszej rundy, wyprzedził o 1.44 min. Marka Cichosza (Legia Felt Warszawa) i o 3.18 min. Sławomira Pitucha (Corratec Team).

Olga Wasiuk także szybko uzyskała wyraźną przewagę nad rywalkami, na mecie o 1.31 min. wyprzedziła Magdalenę Hałajczak (Corratec Team) oraz o 2.12 min. Magdalenę Pyrgies (GK Gliwice Merida).

– Od kilku ładnych lat startuję w zawodach MTB: XC i maratonach na rowerach górskich - powiedziała poznanianka Magdalena Hałajczak. - Z przełajami mam do czynienia dopiero drugi rok. Tytuł wicemistrzyni Polski bardzo mnie cieszy, tym bardziej, że pokonałem utytułowaną Magdalenę Pyrgies. Przygotowywałem się do imprezy w Ełku dość starannie, choć przeziębienie w okresie świątecznym dało o sobie znać. Na szczęście obyło się bez stosowania antybiotyków. Cieszy również i fakt, że Sławomir Pituch, kolega z Corratec Teamu, został drugim wicemistrzem Polski w elicie mężczyn. Bardzo ładnie pojechała i tytuł mistrzowski zdobyła juniorka z Kórnika Alicja Ratajczak - podopieczna trenera Roberta Taciaka, dodała w niedzielę Magdalena Hałajczak w rozmowie z Wielkopolskim Rowerowaniem.

Przyszłoroczne 76. przełajowe mistrzostwa Polski odbędą się w Koziegłowach.

Mężczyźni - wyniki
1. Mariusz Gil (LKS POM Strzelce Krajeńskie) - 1:01.45 h
2. Marek Cichosz (Legia Felt Warszawa) - strata 1.44 min.
3. Sławomir Pituch (Corratec Team) - 3.18
4. Andrzej Kaiser (Corratec Team) - 3.24
5. Kornel Osicki (JBG-2 Team) - 5.39
6. Aleksander Dorożała (niezrzeszony) - 6.30

Kobiety - wyniki
1. Olga Wasiuk (LUKK Ełk) - 42.54 min.
2. Magdalena Hałajczak (Corratec Team) - strata 1.31 min.
3. Magdalena Pyrgies (GK Gliwice Merida) - 2.12
4. Katarzyna Bodanka (Tramwajarz Łódź) - 2.28
5. Monika Grzebinoga (niezrzeszona) - 2.51
6. Marta Turoboś (LUKS Sławno) - 3.06
 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL