R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826689 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Szosowy wyścig dla amatorów

 

6 czerwca Tour de Pologne Challenge Trentino  


Kolarze na trasie 70. Tour de Pologne we Włoszech.
Fot. Szymon Gruchalski/tourdepologne.pl


6 czerwca w Dolomitach odbędzie się kolarski wyścig szosowy dla amatorów – Tour de Pologne Challenge Trentino. To wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników rowerów będzie połączone z odsłonięciem tablicy pamiątkowej na Passo Pordoi. 11 marca rozpoczęły się zapisy do wyścigu.

Dzięki Tour de Pologne Challenge Trentino wszyscy chętni będą mogli przeżyć te same emocje, które były udziałem kolarzy zawodowych podczas startu 70. Tour de Pologne. W 2013 roku jubileuszowa edycja naszego narodowego wyścigu odbywała się pod hasłem „Z ziemi włoskiej do Polski” i rozpoczęła się od dwóch etapów w Dolomitach. W tym roku kolarze amatorzy, turyści i miłośnicy rowerów będą mogli przemierzyć trasę z Cavalese do Passo Pordoi. Po drodze czekają na nich podjazdy na Passo Pampeago i Passo Costalunga, a także przejazd przez Val di Fiemme i Val di Fassa.

Trasa o długości około 75 kilometrów jest odwzorowaniem końcówki drugiego etapu Tour de Pologne z 2013 roku. Na szczycie Pordoi triumfował wówczas Francuz Christophe Riblon, a żółtą koszulkę lidera zdobył Rafał Majka. Podczas Tour de Pologne Challenge Trentino zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca dzień, w którym polski narodowy wyścig wpisał się w krajobraz Dolomitów. Krajobraz będący również częścią Giro d’Italia – Pampeago, Costalunga i Pordoi od lat piszą historię słynnego włoskiego wyścigu.

– Tour de Pologne w Dolomitach był spełnieniem marzeń. Tour de Pologne Challenge Trentino przywraca pamięć o tamtych wydarzeniach i pozwala je przeżyć na nowo – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne. – W Polsce popularność jazdy na rowerze stale rośnie, a Dolomity to świątynia kolarstwa. Wielu Polaków odkryło już ten region przyjeżdżając zimą na narty. Dzięki Tour de Pologne Challenge Trentino będą mogli odkrywać Dolomity na rowerze – dodaje Lang.

Szosowy wyścig dla amatorów Tour de Pologne Challenge Trentino jest organizowany przez Lang Team i Trentino Marketing. 11 marca rozpoczęły się zapisy do wyścigu. Można ich dokonywać przez internet na stronie www.tourdepologne.pl w specjalnej sekcji poświęconej wydarzeniu. Będzie można także zapisywać się na miejscu, w Cavalese we Włoszech dzień przez zawodami (5 czerwca) i rano w dniu zawodów (6 czerwca).

Szczegółowy program i informacje o zakwaterowaniu dostępne są na http://tourdepologne.pl/challenge-trentino/. Dla osób planujących wyjazdy kilkudniowe zostały przygotowane specjalne pakiety turystyczne, z którymi można zapoznać się na stronie http://www.bike2b.pl/challenge-trentino/

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL