R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826643 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Młodzi kolarze z Wielkopolski
trenują pod okiem Rafała Łukawskiego

 

Obóz sportowy w Suchym Lesie


Młodzi adepci kolarstwa i ich opiekunowie - Magda Zeman (czwarta z lewej) i Rafał Łukawski (w zielonej koszulce).

Rafał Łukawski jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci kolarstwa górskiego nie tylko w Wielkopolsce. W tym tygodniu, od poniedziałku do soboty, swój jakże cenny czas poświęca na przygotowanie młodych kolarzy z naszego regionu do sezonu 2012.

Obóz sportowy w Suchym Lesie rozpoczął się w poniedziałek 19 lutego i uczestniczą w nim młodzi zawodnicy z trzech wielkopolskich klubów. UKS Sportowiec Piła reprezentują juniorzy Artur Sobkowiak i Miłosz Czechowicz oraz junior młodszy Dawid Wieczorkiewicz. Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Limaro Kórnik, w barwach którego startuje Katarzyna Pawłowska - nie tylko specjalistka jazdy na torze i zarazem reprezentantka Polski, wysłał do Suchego Lasu pięciu młodych adeptów szosy: Norberta Śmieszka, Jakuba Śmieszka, Sebastiana Szymaniaka, Szymona Korcza i Szczepana Napieralskiego. Uczniowski Klub Sportowy Trójka Jarocin desygnował na sportowe zgrupowanie Kacpra Skrzypczaka, Dawida Kuderczaka i Jakuba Sobczaka.

– Młodzi i zarazem utalentowani kolarze od poniedziałku pracowicie trenują - informuje mnie Rafał Łukawski, 40-latek z Poznania, który już drugą dekadę należy do czołówki wielkopolskich kolarzy górskich. – W Suchym Lesie mamy znakomite warunki do wszelkiej sportowej aktywności: możemy korzystać z hali, grać w bowling lub spędzać czas na basenie. Oczywiście, siadamy na rowery i pedałujemy, choć dość często pada deszcz. Na swych rowerach pokonujemy trasy w okolicach Suchego Lasu, Moraska, Radojewa i ... na obwodnicy Murowanej Gośliny (jeszcze nie została oddana do użytku).


Dawid Wieczorkiewicz (od lewej), Artur Sobkowiak i Miłosz Czechowicz - utalentowani kolarze z Piły.

Organizatorem obozu sportowego jest Park Wodny Octopus, którego dyrektor Michał Wiktor jest wielkim pasjonatem kolarstwa górskiego. Finansowo wsparły ten dobry pomysł także trzy kluby sportowe oraz Piotr Grzonka (szef firmy Sevroll-Poznań oraz główny sponsor klubu sportowego Taris Puszczykowo).

Młodzi sportowcy korzystają z gościny sucholeskiego gimnazjum, stołują się pod "Dębowym Liściem" i pod okiem Rafała Łukawskiego i Magdaleny Zeman (absolwentka poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego wróciła do Polski po dwóch latach pobytu we Włoszech) nabierają sił i umiejętności kolarskich.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL