R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826801 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zespoły szkolne jadą jutro rowerami
na tor samochodowy Poznan

 

Eko-Rajd już po raz ósmy

Jutro (we wtorek 26 maja) na drogach rowerowych Poznania i sąsiednich gmin zobaczymy prawie 200 rowerzystów z 32 zespołów zmierzających ze swoich szkół na tor samochodowy "Poznań", gdzie zlokalizowano metę Eko-Rajdu.

Już po raz ósmy Straż Miejska Miasta Poznania wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, Automobilklubem Wielkopolski przy wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego organizują Eko-Rajd "Drogami Rowerowymi Poznania".

Impreza jest adresowana do uczniów szkół podstawowych i ma na celu propagowanie bezpieczeństwa i partnerskich zachowań uczestników ruchu drogowego, popularyzowanie przyjaznego środowisku środka transportu z wykorzystaniem miejskiej, powiatowej i gminnych sieci dróg rowerowych oraz promowanie walorów turystyki rowerowej.

Regulamin Eko-Rajdu przewiduje zjazd gwiaździsty pięcioosobowych zespołów szkolnych pod opieką nauczyciela na tor samochodowy "Poznań", gdzie uczestnicy przystąpią do rywalizacji w konkurencjach: przepisy ruchu drogowego, eko-wiedza, jazda sprawnościowa rowerem, pomoc przedmedyczna, znajomość fauny i flory lasów Poznania i okolic.

Zawodnicy będą rywalizowali o puchary Komendanta Straży Miejskiej Miasta Poznania, prezesa Aatomobilkubu Wielkopolski i dyrektora WORD, będą też nagrody rzeczowe. Warto dodać, że impreza jest zauważalna poza Poznaniem, bowiem zgłosiły udział zespoły ze szkół podstawowych w Lusowie, Plewiskach, Przeźmierowie i Skórzewie.

                                                                  Wojciech Głuszak 
                                                                  Straż Miejska Miasta Poznania


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL