Jestes 41031842 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
Siedmiu wspaniałych Belgów

MŚ w kolarstwie przełajowym w Koksijde

Mariusz Gil (na najwyższym miejscu podium) od dwóch lat jest najlepszym polskim przełajowcem. W niedzielę w Koksijde zajął 22. miejsce, pierwszych siedem zajęli Belgowie.

Olga Wasiuk (LUKK Ełk) zajęła 21. miejsce, a Mariusz Gil (LKS POM Strzelce Krajeńskie) 22. w mistrzostwach świata w kolarstwie przełajowym w belgijskim Koksijde. Złoty medal zdobył reprezentant gospodarzy Niels Albert, a wśród kobiet Holenderka Marianne Vos.

Albert wygrał zdecydowanie przed swoimi rodakami Robem Peetersem i Kevinem Pauwelsem. Belgowie pokazali u siebie, kto dominuje w świecie kolarskich przełajów, gdyż w wyścigu elity mężczyn miejsca od pierwszego do siódmego przypadły Nielsowi Albertowi i jego kolegom. Belgowie swą dominację w kolarskich przełajach pokazali na oczach króla Belgii Alberta II.

Zawiódł natomiast broniący tytułu - dwukrotny mistrz świata Zdenek Stybar. Czech stracił do zwycięzcy ponad trzy minuty i ostatecznie zajął 13. miejsce.

W zakończonych w niedzielę zawodach wystartowało w sumie 11 Polaków (10 zawodników i jedna zawodniczka). Najlepiej spisał się Marek Konwa (Milka Trek MTB Racing Team), który był szósty w gronie młodzieżowców (do lat 23).