R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41687376 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Uczniowski peleton
dojechał na piękną polanę

 

32 zespoły uczestniczyły dziś w VI Eko-Rajdzie
"Drogami rowerowymi Poznania"


Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 im. Józefa Ignacego Kraszewskiego z osiedla Bolesława Chrobrego w drodze na metę Eko-Rajdu "Drogami rowerowymi Poznania".

Best Replica Watches

Straż Miejska Miasta Poznania wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, przy wsparciu Automobilklubu Wielkopolski, zorganizowały dzisiaj, 15 maja 2013, VI Eko-Rajd "Drogami rowerowymi Poznania". Jego uczestnicy, w liczbie prawie dwustu, dojechali na piękną polanę nad Cybiną - tuż za Jeziorem Maltańskim.

Impreza od swego początku jest adresowana do uczniów szkół podstawowych i ma na celu propagowanie bezpieczeństwa i partnerskich zachowań uczestników ruchu drogowego, popularyzowanie przyjaznego środowisku środka transportu z wykorzystaniem miejskiej sieci dróg rowerowych oraz promowanie walorów turystyki rowerowej.


Polana nad Cybiną ujawniła dzisiaj swą wielkość, urodę i przyjęła bez trudu peleton prawie 200 uczniów i nauczycieli na rowerach.

Od samego rana z różnych stron Poznania na piękną polanę nad Cybiną, raz za razem, dojeżdżały pięcioosobowe zespoły szkolne pod opieką nauczyciela, gdzie następnie uczestnicy rajdu przystąpili do rywalizacji w konkurencjach: przepisy ruchu drogowego, eko-wiedza, jazda sprawnościowa rowerem, pomoc przedmedyczna, znajomość fauny i flory lasów Poznania.

audemars piguet replica watches


To było dzisiaj prawdziwe święto rowerowe uczniów poznańskich szkół podstawowych.

Dzisiaj w szóstym już Eko- Rajdzie "Drogami rowerowymi Poznania" zjawiała się rekordowa liczba 32 zespołów rowerzystów, które rywalizowały o zwycięstwo i Puchar Komendanta Straży Miejskiej Miasta Poznania.

Krótki komentarz

Wybór polany nad Cybiną - to był bardzo trafny wybór organizatorów środowej imprezy. Teren jest rozległy, skoszona zaś trawa nadała dzisiaj w słońcu temu miejscu nowy wymiar: majowy i prawie magiczny. Uczniowie i ich opiekunowie stworzyli w sumie prawie 200-osobowy peleton, który przez kilka godzin wadził się z rozmaitymi pytaniami, konfrontował swą wiedzę z rówieśnikami, która jest zawsze przydatna, gdy jedzie się na rowerze.

Nie będę prawił komplementów, ale inicjatywa Straży Miejskiej Poznania i naszej policji, by uczyć młodzież prawidłowych zachowań podczas poznawania naszego miasta na rowerze, nabiera rozmachu i kolorytu, co jako uczestnik takich rajdów z przyjemnością stwierdzam i podkreślam.

                                                                Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL