R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867410 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Piękno walki, triumfu, zmęczenia

 

71. Tour de Pologne na czarno-białych zdjęciach


Podczas dzisiejszego otwarcia wystawy w Warszawie.
Fot. Lang Team


Od 12 lutego w Centrum Handlowym Blue City w Warszawie można oglądać wystawę zdjęć „Tour de Pologne – kulisy i emocje”. W uroczystym otwarciu wystawy wzięli udział między innymi Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team oraz Dariusz Baranowski, trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne. Wystawa będzie prezentowana w Warszawie do 20 lutego, w kolejnych tygodniach będzie ją można oglądać w Gdańsku, Katowicach, Rzeszowie i Krakowie.

Wystawa „Tour de Pologne – kulisy i emocje” to zbiór czarno-białych, wielkoformatowych zdjęć, które znakomicie oddają atmosferę kolarskiego wyścigu. Ukazują emocje towarzyszące głównym bohaterom, ale też odkrywają mniej znaną stronę naszego narodowego wyścigu. „Na zdjęciach można zobaczyć kolarską kuchnię, chociażby wnętrze autokarów zawodowych grup, w których odbywają się odprawy drużyn. Są zdjęcia potężnej burzy, z którą walczyli zawodnicy podczas pierwszego etapu 71. Tour de Pologne. Są także fotografie, na których uchwycono piękno walki, triumfu, czy wycieńczenia” – powiedział Czesław Lang. W uroczystym otwarciu wystawy wziął udział także znakomity kolarz, obecnie komentator Eurosportu Dariusz Baranowski. Trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne odkrywał kulisy wyścigu z początku lat 90. „Wówczas była to zupełnie inna impreza, przede wszystkim był to wyścig dla amatorów. Dopiero od 1993 roku znalazł się w gronie zawodowych kolarskich imprez” – powiedział Baranowski.


71. Tour de Pologne na wielkoformatowych biało-czarnych zdjęciach.
Fot. Lang Team

Wystawa koncentruje się na 71. Tour de Pologne, który włączył się w obchody 25. rocznicy wolnych wyborów. Kolarze wystartowali spod bramy Stoczni Gdańskiej i po przejechaniu ponad 1250 kilometrów dotarli do mety w Krakowie. Wyścig cieszył się ogromną popularnością, na trasie kolarzy dopingowało około 2,7 miliona kibiców. Transmisje i relacje w Telewizji Polskiej przyciągnęły przed ekrany wielomilionową widownię. „Tour de Pologne – kulisy i emocje” odwiedzi kilka miast etapowych ubiegłorocznego wyścigu. W Blue City w Warszawie zdjęcia będzie można oglądać od 12 do 20 lutego. Następne etapy to Gdańsk (Galeria Bałtycka, 21 lutego – 1 marca), Katowice (Galeria Katowicka, 2-10 marca), Rzeszów (Galeria Rzeszów, 11-19 marca), Kraków (Galeria Krakowska 20-29 marca).

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL