R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873365 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Odjechani z Pniew
zapraszają w okolice Księżej Góry

 

Oswajanie trasy przyszłorocznych
Mistrzostw Wielkopolski w kolarstwie górskim


Wystartowali mastersi. Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim. Księża Góra koło Pniew, 12 maja 2013.

Przyszłoroczne Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim odbędą się w okolicach Księżej Góry koło Pniew. 12 maja 2013 w tym samym miejscu odbywał się po raz pierwszy championat naszego regionu w zawodach cross country i trasa bardzo, ale to bardzo przypadła do gustu wszystkim ścigającym się zawodniczkom i zawodnikom.

Wojciech Gogolewski, główny organizator imprez kolarstwa górskiego w Wielkopolsce, zawarł nieformalny sojusz strategiczny z ekipą pasjonatów rowerów z Pniew, stowarzyszonych w społeczności "Odjechanych", dzięki czemu w najbliższych kilku latach (czterech - 2014-2017) mistrzostwa naszego regionu w zawodach XC odbędą się właśnie w okolicach Księżej Góry.

Trasa liczy około 5 kilometrów. Są strome podjazdy i zjazdy, także długie proste, ostre zakręty i ... trochę piachu. Są tam odcinki, na których dobrze poczują się 100-procentowi debiutanci, tacy zaczynający przygodę z cross country. Nasi utytułowani kolarze MTB, którzy 12 maja 2013 roku zdobywali w okolicach Księżej Góry mistrzowskie koszulki, wiedzą aż nadto dobrze, że nie brakuje tutaj miejsc, gdzie niezbędne są umiejętności techniczne i gdzie nie można się nudzić.

Przyszłoroczne Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim odbędą się w okolicach Księżej Góry koło Pniew na początku maja. Ale już w najbliższą sobotę, 9 listopada, w tymże miejscu za sprawą Wojciecha Gogolewskiego i ekipy "Odjechanych" odbędą się "Warsztaty XC 2013". Mówiąc szerzej, będzie to znakomita okazja, by od godziny 11 do 14 poznać trasę, jej najłatwiejsze i najtrudniejsze odcinki, by podszkolić się w umiejętnościach pokonywania nierówności w ładnej okolicy.

Będzie ciepła herbata, pizza (za drobną odpłatą) i także życzliwe rady ze strony tych, którzy znają teren Księżej Góry (Bogusław Kwiatkowski i Eugeniusz Siminiak) oraz potrafią już dobrze ścigać się w zawodach XC (także oni i jeszcze inni).

9 listopada
Warsztaty XC 2013

Organizator: "Odjechani PL" Pniewy, Wojciech Gogolewski
Gdzie: Pniewy - Księża Góra
Start: godzina 11. Trzygodzinny trening na rowerach górskich na trasie przyszłorocznych Mistrzostw Wielkopolski w kolarstwie górskim. Zajęcia dostępne dla początkujących i zaawansowanych zawodniczek i zawodników MTB.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL