R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41827027 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Słoneczne dopieszczanie formy

 

Euro Bike Kaczmarek Electric Team
i ich przyjaciele trenują w Hiszpanii


"Eurobajki" w Lloret de Mar.
Fot. Euro Bike Kaczmarek Electric Team

Pierwszy wyjazd ekipy do Hiszpanii w tym roku miał miejsce na przełomie lutego i marca, kiedy to Piotr Pawlak w towarzystwie między innymi Andrzeja Kaisera, Krzysztofa Krzywego, Patryka Krajewskiego i Przemka Ebertowskiego trenował‚ a jednocześnie przygotowywał organizacyjni marcowo-kwietniowe zgrupowanie "Eurobajków" w Lloret de Mar pod Barceloną.
.
– Od 26 marca do 9 kwietnia szlifujemy formę w LLoret de Mar - mówi Piotr Pawlak, szef jednej z najbardziej rozpoznawalnych ekip kolarstwa górskiego w Polsce. – Tym razem grupa moich podopiecznych liczy 32 osoby. Już kilka dni przed zgrupowaniem przejechałem z pomocą Przemka Wojta i Patryka Krajewskiego ponad 2000 km autem przez Europę, by dostarczyć na miejsce sprzęt i bagaże naszych kolarzy. Po 20 godzinach za kółkiem samochodu w ulewach deszczu, Lloret de Mar powitało nas pogodą jak na zamówienie. W niedzielę (26 marca) przylecieli zawodnicy i od poniedziałku dopieszczamy wypracowaną przez zimę formę.

Na zgrupowaniu Euro Bike Kaczmarek Electric Teamu jak zawsze pracowicie, ale na wesoło. Każdego dnia, po wspólnej tradycyjnej już kawie pod gołym niebem, wszyscy wyjeżdżąją na trening. Zawodnicy ścigający się na krótkich dystansach, w tym Kazimierz Gogolewski, Andrzej Kaczmarek czy Jerzy Neumann (w tym sezonie zasili szeregi Euro Bike Kaczmarek Electric Team) przygotowują się na nieco krótszych trasach do tegorocznego sezonu. Wraz z nimi trenuje Ryszard Pawlak oraz ambitna ekipa z zaprzyjaźnionego 2B Activ Fitness w Swarzędzu - podopieczni Patryka Krajewskiego z zajęć spinningu.


Przygotowania do treningu.
Fot. Euro Bike Kaczmarek Electric Team

Zawodnicy ścigający się na dłuższych dystansach tworzą drugą grupę treningową. W niej wspólnie pracują nad formą, między innymi, Mariusz Gil, Remigiusz Gil, Patryk Krajewski, Zuzanna Madaj, Tomasz Radecki,Tadeusz Jasionek, Piotr Pawlak i Przemysław Wojt. Wkrótce także dołączą doń Paweł Bober, Przemysław Rydlewski i Błażej Surowiec oraz Roman Grzemski i Andrzej Jaroszonek.

- Każdego wieczoru wspólnie ustalamy przebieg trasy i założenia treningowe na kolejny dzień. Uwzględniamy potrzeby i możliwości sportowe wszystkich uczestników wyjazdu i staramy się układać plan tak, by nie tylko wykonali swoją pracę, ale także spędzili miło czas - mówi Piotr Pawlak. I podkreśla: – Bardzo mnie cieszy to, że każdego roku w naszych zgrupowaniach biorą udział zawodnicy innych grup kolarskich czy starzy znajomi z czasów początku Corattec Teamu. Dużo frajdy daje nam to, że przyjeżdżają z nami zupełnie dotychczas nieznajome osoby, które obserwują nas na zawodach, albo czytają o nas w mediach, chciały nas poznać, pojeździć z nami i po prostu skorzystały z otwartego zaproszenia do wspólnego rowerowania w Hiszpanii. Dzielimy się z nimi swoimi doświadczeniami kolarskimi, a jednocześnie spotykamy się z ich ogromną serdecznością i zaangażowaniem sportowym.


Prezes Piotr Pawlak obserwuje wyścig kolarski w Barcelonie.
Fot. Euro Bike Kaczmarek Electric Team

– Plany na sezon 2017? Właściwie niezmienne. Euro Bike Kaczmarek Electric Team oczywiście pojawi się licznie na maratonach Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, na które serdecznie zaprasza w imieniu swego co-sponsora tytularnego. Drużyna weźmie także udział w cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe, a kiedy terminarz pozwoli "Eurobajki" pojawią się także na innych, lokalnych imprezach, jak chociażby Bike Cross Maraton Gogol MTB i na wybranych wyścigach szosowych. Rozważaliśmy udział w innych cyklach maratonów MTB, analizowaliśmy tegoroczny kalendarz imprez, konsultowaliśmy z czołowymi zawodnikami drużyny to, czy nie mają ochoty zmienić otoczenia, pościgać się w innych miejscach w kraju i właściwie bardzo szybko i zgodnie doszliśmy do wniosku, że praktykowany przez nas w ostatnich sezonach program wciąż sprawia nam frajdę i dobrze czujemy się u organizatorów imprez, które dla siebie wybraliśmy - informuje manager teamu Aleksandra Zygmont.

I dodaje: - Tymczasem, przez jeszcze niemal dwa tygodnie kręcimy w LLoret de Mar. Polecamy to miejsce pod Barceloną wszystkim, którzy szukają wczesnej wiosny w pięknym i niełatwym terenie. Od kilku lat korzystamy z niezwykłej gościnności hotelu "Samba", który otacza kolarzy szczególną opieką i cierpliwością, począwszy od odpowiedniej dla nas kuchni po ogromną serdeczność pracowników hotelu.


Część ekipy stanęła do pamiątkowego zdjęcia.
Fot. Euro Bike Kaczmarek Electric Team

Z zawodnikami Euro Bike Kaczmarek Electric Team spotkać się będzie można już 2 kwietnia w Rydzynie na pierwszej edycji cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2017. Natomiast w pełnym składzie "Eurobajki" pojawią się w tym sezonie 22 kwietnia w Warszawie, na starcie inauguracyjnego wyścigu z serii Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe.

I jeszcze jedno: Eurobike Kaczmarek Electric Team (wcześniej CorratecTeam) aż sześć razy triumfował w dziesięcioletniej historii cyklu Skandia Maraton Lang Team. Po raz ostatni w sezonie 2016.

                         Aleksandra Zygmont
                         Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL