R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900509 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Biegiem na rower!

 

Mariusz Gil honorowym ambasadorem
cyklu Scott Cyclocross Challenge 
 

W najbliższą sobotę, 20 października, fani jazdy na rowerach przełajowych spotykają się w Choszcznie. Będzie to pierwsza odsłona cyklu Scott Cyclocross Challenge, na który złoży się aż osiem imprez, a którego twarzą będzie Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).

Fani kolarstwa przełajowego ze Strzelec Krajeńskich i okolic wpadali na pomysł, by zorganizować od października 2018 do stycznia 2019 osiem imprez. Pierwsza już w najbliższą sobotę, 20 października, w Choszcznie. Mogą w niej startować panie i mężczyzni na rowerach przełajowych i górskich.

Jeśli chodzi o kategorie wiekowe, szansę sportowej rywalizacji będą mieli młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy, zawodnicy kategorii cyklosport, mastersi oraz kobiety.

Organizatorzy każdej edycji zamierzają przeprowadzić dwa wyścigi: Junior oraz Senior. W tym pierwszym ścigać się będą młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy oraz kobiety. W tym bardziej dorosłym wystartują zawodnicy kategorii cyklosport oraz mastersi.

Jeśli chodzi o trasy, będzie to rywalizacja na pętlach o długości okolo 3,5 km. Nie zabraknie leśnych i polnych ścieżek, asfaltu, bruku, jak również przeszkód. Czas trwania wyścigu dla młodszych kategorii wiekowych od 30 do 45 minut, dla starszych - od 45 do 60 minut.

Sponsorem głównym cyklu jest Salon Rowerowy Piątek - Scott Gorzów Wielkopolski, Serwis Nart, zaś jego honorowym ambasadorem Mariusz Gil, znakomity polski kolarz przełajowy (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Patronat medialny nad tymi zawodami objął portal internetowy www.aktywnepomorze24.pl.

– Ten cykl mógłby nie dojść do skutku, gdyby nie zaangażowanie wielu osób - mówi Jacek Kuzynin z Choszczna, jego opiekun medialny i zarazem twórca 2x3 Racing Teamu. – Nie wymienię ich wszystkich, ale bardzo pomogli: Rafał Chmiel ze Strzelec Krajeńskich, Maciej Iwko z Myśliborza, Krzysztof Murdza ze Słubic, Przemysław Burzych z Polic i Łukasz Janic z Nowogardu - podkreśla wielki entuzjasta rowerów i kolarstwa. I zaprasza serdecznie w najbliższą sobotę do Choszczna.

Kalendarz cyklu Scott Cyclocross Challenge

20.10.2018 - Choszczno
27.10.2018 - Barlinek
11.11.2018 - Szczecinek
17.11.2018 - Myślibórz
24.11.2018 - Police
08.12.2018 - Nowogard
16.12.2018 - Słubice
05.01.2019 - Strzelce Krajeńskie

Biuro zawodów będzie czynne od 8 do 11, natomiast start kategorii Junior o 11, Senior zaś o 12.

I jeszcze jedno: te osiem imprez odbędzie się na terenie dwóch województw (Lubuskiego i Zachodniopomorskiego), ale organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają na nie również Wielkopolan, jak i mieszkańców innych regionów Polski.

                                                     Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL