R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826982 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
50 dzieci ścigało się na rowerach!

 

Rad udzielał i autografy składał
mistrz Polski MTB Marek Konwa


Marek Konwa i najmłodsze dzieci podczas niedzielnych zawodów w Środzie Wiellkopolskiej.

W niedzielę 2 czerwca w Środzie Wielkopolskiej odbyła się III edycja Ligi Rowerowej organizowana przez miejscowy klub kolarski Superior MTB Energy Team w ramach prowadzonej Akademii Młodego Kolarza. Udział wzięło blisko 50 dzieci w wieku 3-12 lat, a najliczniejszą grupą okazali się najmłodsi kolarze startujący w kategorii wiekowej 3-5 lat.

Najliczniejsza grupa zawodników, najwięcej sztafet rodzinnych, najbardziej wymagająca trasa ze wszystkich edycji i najwięcej radości podczas trwania zawodów. Tak w skrócie można opisać to, co działo się w Parku Łazienki przy okazji Średzkich Sejmików Kultury. Kolejna już edycja Ligi Rowerowej okazała się dużym sukcesem. Odbyły się, podobnie jak na poprzednich edycjach zawodów, wyścigi w kategoriach wiekowych 3-5, 6-8, 9-10 oraz 11-12 lat. Najszybszymi w swoich kategoriach wiekowych byli kolejno: Maria Kubiak, Maksymilian Bogaczyński, Weronika Gielniak oraz w najstarszej kategorii wiekowej Tomasz Kamiński. Zdecydowanie najwięcej zawodników startowało w dwóch najmłodszych kategoriach wiekowych. Ponadto przeprowadzono wyścig sprinterski oraz rywalizację sztafet rodzinnych, do której zgłosiły się 22 zespoły! W wyniku frekwencji wyścig sztafet trzeba było podzielić na dwa biegi.

Gościem specjalnym zawodów był olimpijczyk z Londynu, wicemistrz świata U23, mistrz Polski - Marek Konwa. Przed każdym ze startów prowadził daną grupę wiekową po wcześniej przygotowanej trasie. Dzięki temu każde dziecko miało okazję do przejażdżki z mistrzem oraz możliwość zapoznania się z trasą wyścigu po raz ostatni przed startem głównym. W trakcie zawodów dzieci miały również możliwość zrobienia zdjęcia z olimpijczykiem, czy uzyskania autografu.

Kolejne zawody dla dzieci będą zapewne równie emocjonujące, jak te niedzielne.. Będą bowiem nimi Mini Mistrzostwa Polski organizowane w trakcie Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim w Żerkowie. Więcej informacji na temat zawodów na stronie: www.mtb2013.pl w zakładce STREFA DZIECI oraz www.akademiamlodegokolarza.pl

Przypomnijmy, że organizatorzy zawodów zapraszają wszystkie dzieci do uczestnictwa w cotygodniowych zajęciach odbywających się w Środzie Wielkopolskiej oraz Poznaniu – szczegóły na www.akademiamlodegokolarza.pl 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL