R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826713 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Nagrody Rowertouru 2014
za ciekawe relacje cykloturytsów

 

W sobotę uroczysta gala w poznańskiej AWF

Redakcja ogólnopolskiego magazynu „Rowertour” z siedzibą w Poznaniu co roku przyznaje nagrody za najciekawsze wycieczki i wyprawy rowerowe w trzech kategoriach: Polska; Europa i świat oraz wycieczki z dziećmi. Tegorocznych zwycięzców poznamy już w sobotę 24 stycznia. Wręczenie nagród rozpocznie się o godzinie 14 w auli Akademii Wychowania Fizycznego (ul. Królowej Jadwigi 27/39) w Poznaniu. Uroczystość wręczania efektownych statuetek (wstęp wolny) połączona jest z podróżniczym minifestiwalem. Wydarzenie uświetni swoją obecnością prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Od moja do końca października 2014 roku do redakcji „Rowertouru” wpłynęło ponad 100 relacji od cykloturystów z całej Polski. Liczył się niebanalny pomysł i walory poznawcze proponowanej trasy, liczba przejechanych kilometrów nie była najważniejsza. Najciekawsze propozycje przekazane zostały Kapitule Konkursowej. Jej członkowie to zaprzyjaźnieni od lat z redakcją:
- Robb Maciąg - znany podróżnik rowerowy i autor książek (między innymi z Henrykiem Sytnerem napisał książkę o historii „Wakacji na dwóch kółkach”);
- Piotr Tomza – również podróżnik, uczestnik sztafety „Afryka Nowaka”, redaktor serwisu Kolosy.pl, autor reportaży i książek, w tym między innymi „Afryka Nowaka, rowerem i pieszo po śladach Kazimierza Nowaka” oraz „Pokolenie Kolosów”;
- Łukasz Wierzbicki – redaktor, biografista, autor książek. W 2000 roku zebrał i opracował reportaże Kazimierza Nowaka z jego podróży przez Afrykę i wydał je w opatrzonej własnym wstępem książce „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”, którą Ryszard Kapuściński uznał za klasykę polskiego reportażu podróżniczego.

W ramach festiwalu publiczność obejrzy prezentacje mulitimedialne podróżników rowerowych. Tym razem wraz z Wielkopolanami, Karoliną i Aleksandrem Klajami z Murowanej Gośliny popedałujemy na wiekowym tandemie marki Romet aż na krańce Azji, do Singapuru, pokonując 22.000 kilometrów i odwiedzając 16 krajów; Anna i Katarzyna Kwidzińskie, siostry z Trójmiasta zabiorą publiczność w podróż szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostela i dalej przez Portugalię na krańce Europy, a poznański podróżnik i reportażysta Dominik Szmajda, przytaczając fragmenty listów Kazimierza Nowaka do żony, odsłoni, często bardzo trudne i bolesne fakty z afrykańskiej podróży Kazika.

W programie, poza prezentacjami nominowanych wypraw, wręczeniem statuetek i nagród, znajdą się także konkursy dla publiczności.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL