R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41645745 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Objechał wszystkich jak chciał

 

Paweł Szczepaniak pokazał w niedzielę
w Skokach swe kolarskie możliwości


Paweł Szczepaniak kończy zwycięsko jazdę w Skokach.
Fot. Piotr Kurek

Paweł Szczepaniak ze Zwierzyna (Lubuskie) wygrał dziś w imponującym stylu łączony wyścig przełajowy juniorów, seniorów i mastersów w Skokach na zakończenie cyklu Cyclocross Wielkopolska 2017.

Lubuszanin (rocznik 1989) mieszka w Zwierzynie, kilka kilometrów od Strzelec Krajeńskich (nieoficjalnej stolicy rodzimego kolarstwa przełajowego). Przygodę z rowerem rozpoczął w młodym wieku, reprezentował LKS POM Strzelce Krajeńskie. Był reprezentantem kraju, przed laty w Taborze (Mistrzostwa Świata w kolarskich przełajach) w wyścigu U23 jako pierwszy przejechał linię mety... Później była i jest nadal wieloletnia dyskwalifikacja. Dla ludzi kolarstwa, wiadomo za co.

Paweł Szczepaniak teraz już jako amator ściga się w rozmaitych wyścigach: na szosie, w maratonach MTB i w przełajach. W wielu z nich staje na podium lub zwycięża. 


Paweł Szczepaniak, Ryszard Pawlak i Remigiusz Gil. Skoki, 5 marca 2017.
Fot. Piotr Kurek

Dziś Paweł Szczepaniak wziął udział w Skokach w łączonym wyścigu przełajowym juniorów, seniorów i mastersów. Najszybciej po starcie pociągnął do przodu Kamil Wołkowicz (Strzelce Krajeńskie), za nimi Remigiusz Gil (syn Dariusza Gila - 13-krotnego mistrza Polski w kolarstwie) i Paweł Szczepaniak właśnie.

Wojciech Gogolewski, główny organizator imprez kolarskich w Wielkopolsce, przygotował w Skokach trasę o długości około 1900 metrów. Była to jazda w lesie, po szyszkach, z przeszkodami i trudnymi do pokonania schodami.


Szymon Matuszak przed Piotrem Marciniakiem w wyścigu MTB.
Fot. Piotr Kurek

Paweł Szczepaniak był dziś poza zasięgiem prawie trzydziestu rywali. Pokazał swą sportową klasę, swe możliwości. Jechał swobodnie, zwiększając przewagę z okrążenia na okrążenie. Dziewięć rund pokonał w czasie 00:58:27.48. Drugi na mecie Remigiusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) był gorszy prawie o półtorej minuty (00:59:47.12). Trzeci zameldował się na finiszowej kresce Marcin Mostowski z Kościana (Mrówka Czempiń) - 01:02:28.79

Miejsca od czwartego do piątego zajęli: 4. Filip Bogucki (Bób Ogór Włoszczyzna) - 01:03:01.82 i 5. Dawid Kompiel (Bike'owe Wyprawy) - 01:06:02.42.

Pozostałych wielce utalentowany Paweł Szczepaniak zdublował, w tym wszystkich juniorów.


Stomil Poznań pokazał się bardzo ładnie w całym cyklu Cyclocross Wielkopolska 2017.
Fot. Piotr Kurek

– Ta trasa przypominała mi, jako żywo, tą w Zwierzynie, mojej rodzinnej miejscowości, gdzie wielokrotnie odbywały się wyścigi przełajowe. Ścigaliśmy się w lesie, po mchu i szyszkach. Czułem się dziś jak u siebie, jechało mi się bardzo dobrze i wygrałem. Zwycięstwo to cieszy i potwierdza jakby, że mam jeszcze wielkie możliwości wygrywania rozmaitych wyścigów - podkreślił 27-latek ze Zwierzyna.

W pierwszym wyścigu dnia, na rowerach górskich, wystartowało prawie 40 zawodników. Rytm jazdy i jej szybkość wyznaczali Piotr Marciniak (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Szymon Matuszaak (MW Invest Group). Za nimi dzielnie pedałowali trzej zawodnicy: Rafał Łukawski, Dominik Lewek i Bartosz Sierżant (wszyscy KK Stomil Poznań).

Prowadząca dwójka była poza zasięgiem rywali i na finiszu szybszy okazał się Szymon Matuszak przed Piotrem Marciniakiem. Trzeci był Rafał Lukawski (trener) przed dwójką swych pod podopiecznych - 4. Bartosz Sierżant, 5. Dominik Lewek. Na miejscu szóstym uplasował się Jakub Antkowiak (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), za nim 7. Dawid  Łuczak (Gogol MTB Team), 8. Bartosz Pochylski (Bike,owe Wyprawy), 9. Maciej Połatyński (GTS Phytopharm Klęka) i 10. Mateusz Siejak (Kiekrz).


Weronika Zielińska kończy jazdę przed Aleksandrą Burnos-Paszczak.
Fot. Piotr Kurek

Wyścig pań (łączony - na rowerach przełajowych i MTB) w imponującym stylu wygrała Małgorzata Gogolewska z Wągrowca (Gogol MTB Team). Prowadziła od startu do mety i na każdym kolejnym okrążeniu zwiększała swą przewagę nad rywalkami. Po pierwszej rundzie była szybsza od drugiej zawodniczki Lidii Biedrzyńskiej z Wągrowca (też Gogol MTB Team) od prawie 40 sekund, po piątej ta różnica zwiększyła się do ponad trzech i pół minuty. Na uwagę zasługuje taki oto fakt,  że Pani Małgosia jest Panią Masters z Klasą i dziś objechała wszystkie swe młodsze konkurentki.

Weronika Zielińska z miejscowości Koziegłowy (rocznik 2001) jest gimnazjalistką i dziś pokazała swój lwi pazur. W łączonym wyścigu zajęła trzecie miejsce i była pierwsza wśród pań startujących na rowerach MTB. Po czwartej rundzie była czwarta, za Aleksandrą Burnos-Paszczak z Poznania (Bike,owe Wyprawy) - o niecałą sekundę, by na mecie być lepszą (ku uciesze rodziców i rodziny) o niespełna dwie sekundy.

Niedzielne zawody przełajowe i jeden wyścig MTB w Skokach były zwieńczeniem cyklu Cyclocross Wielkopolska 2017. Złożyły się nań trzy imprezy: w Wągrowcu (5 lutego), w Poznaniu (19 lutego ) i ta dzisiejsza.

We wszystkich dopisali startujący, nie zabrakło kibiców, poziom sportowy wyznaczali byli reprezentanci Polski - Paweł Szczepaniak, Remigiusz Gil i Sławomir Pituch, mistrzowie Polski MTB - Michał Górniak i Bartłomiej Oleszczuk.

Wojciech Gogolewski, główny organizator imprez kolarskich w Wielekopolsce, może być pewien, że cykl Cyclocross Wielkopolska stał się znany w Polsce, że przyjeżdżają nań utytułowani zawodnicy, i że w miesiącach zimowych stwarza przestrzeń rywalizacji dla sportowej wiary nie tylko z naszego regionu.


                                                 Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL