R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826787 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Mariusz Gil z brązowym medalem,
Andrzej Kaiser o krok od podium

 

Mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym


Mariusz Gil wywalczył brązowy medal w Belgii. 4 listopada 2022.
Fot. archiwum Andrzeja Kaisera
 
Dziś (w piątek 4 listopada 2022) w miejscowości Namur (Belgia) rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym. W pierwszym dniu ścigali się mastersi obojga płci. Bardzo ładnie pojechali Mariusz Gil i Andrzej Kaiser, którzy wywalczyli trzecie i czwarte miejsca.
 
– Startowałem z ósmego rzędu i musiałem się przebijać do przodu - to słowa Mariusza Gila. – Po pierwszej rundzie, a było ich łącznie sześć, objąłem prowadzenie w kategorii M40-44. Na następnych dwóch okrążeniach też byłem na czele, ale później wyprzedzili mnie dwaj inni zawodnicy. Miałem szanse na złoty medal, zdobyłem brązowy. Od zwycięzcy Francuza nazwiskiem Thibaut Vassal byłem gorszy raptem o 10 sekund. Cieszę się z tego medalu, ale pozostał lekki niedosyt - mówi utytułowany zawodnik polskich przełajów i główny aktor tegorocznego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB (wygrał klasyfikację generalną elity mężczyzn i startował we wszystkich dwunastu imprezach sezonu 2022).
 

Andrzej Kaiser (z lewej) i Mariusz Gil od lat są w świetnej formie sportowej. Namur (Belgia), 4 listopada 2022.
Fot. archiwum Andrzeja Kaisera
 
Andrzej Kaiser miał ponad 50 konkurentów na trasie w kategorii M50-54. – Warunki pogodowe nie sprzyjały startującym, gdyż wczoraj, całą noc z czwartku na piątek w Namur padał deszcz. Miałem szanse na medal, przegrałem rywalizację o brąz o pięć sekund i zająłem czwarte miejsce. Mogło być lepiej, ale cieszę się z tego, co dziś osiągnąłem - syntetycznie sumuje piątkowe wrażenia sportowe kolarz z Bytowa.
 
Europejski championat przełajowców w Namur potrwa do niedzieli. Dziś ścigali się mastersi płci obojga, w sumie ponad dwustu startujących - w tym kilku Polaków. Najlepiej wypadł Waldemar Banasiński (Fortuna Miłosław), który w kategorii 70-74 okazał się najlepszy z grona ośmiu mężczyzn.
 
                                       Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL