R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41603073 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Gala już po raz czwarty

 

"Rowertour" rozdał nagrody


Monika Zakrzewska, druga z lewej - z mikrofonem w ręku, w roku ubiegłym pojechała na wyprawę rowerową do Włoch, będąc w ciąży. Gala "Rowertouru", 1 lutego 2014.
Fot. Piotr Kurek

W sobotę przez ponad trzy godziny aula poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego była miejscem, gdzie ogólnopolski miesięcznik "Rowertour" rozdawał nagrody dla dzielnych ludzi z całego kraju, którzy kochają jazdę na rowerze, potrafią to opisać i jeszcze znaleźć uznanie w oczach konkursowego jury.

Ryszard Szurkowski, polski kolarz wszech czasów, jest członkiem jury prawie od początku konkursu. Czterokrotny triumfator Wyścigu Pokoju (dla młodego pokolenia ten wyścig jest już prawie tak odległy jak II wojna światowa), szosowy mistrz świata z Barcelony w roku 1973, zwycięzca 350 wyścigów na szosie, otóż Wielki Mistrz Ryszard czytał prace konkursowe, nadeszło ich aż 88., wskazał swe typy i... nie pojawił się w sobotę w Poznaniu. Powód był tylko jeden, ale bardzo istotny: choroba żony. Przeprosił organizatorów i obiecał, że za rok, na piątej już gali "Rowertouru", go nie zabraknie.

Ryszard Szurkowski był jednym z trzech jurorów, dwaj pozostali to - Marcin Jakub Korzonek i Łukasz Wierzbicki. Ich zdanie przesądziło o wyłonieniu zwycięzców i nominacjach w trzech kategoriach: Polska, Europa i Świat oraz wyprawa rodzinna (po raz pierwszy przyznawana).

Główną nagroda w kategorii Polska przypadła Patrykowi Świątkowi za podróż Pac-Man na rowerze. Wzorując się na grze komputerowej Patryk Świątek, przy pomocy kostki i kart, podróżował od punktu do punktu po naszym kraju. Los wyznaczał mu kierunek podróży każdego dnia.

W opisie podróźy pod świecie wygrywa Kamila Kielar, która wybrała się rowerem aż... na Kamczatkę.

W trzeciej kategorii, wyprawy rodzinne, wygrywa Monika Zakrzewska. Dzielna Polka wybrała się na niesamowitą wycieczkę do Włoch. Nie to było ważne, że pedałowała po włoskim bucie, ale czyniła to będąc w ciąży. Wielkie wyzwanie, by pojechać z mężem i synem do Włoch, by je zobaczyć i nie urodzić na trasie. Dała radę, zyskała uznanie jurorów i pokonała rodzinę Miłoszewskich (Zachodniopomorskie), którzy są wiernymi czytelnikami "Rowertouru", i którzy w minionych latach byli już bodaj, jak dobrze pamiętam, dwa razy nagradzani. W sobotę Pani Monika odbierała nagrodę i gratulacje, w tym tygodniu zostanie po raz kolejny Mamą. Polską Mamą, Kobietą Polką na Medal. Na Złoty Medal z rowerem w tle.

Aula Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu była w sobotę prawie wypełniona do ostatniego miejsca. Swoje opowieści, aktualne i sprzed lat, o wyprawach rowerowych prezentowali: Anna Waligóra, Brunon Koper i trzy bardzo dzielne Damy (Agata Roszczka, Anna Rudy i Małgorzata Duszyńska), które przez ponad cztery miesiące jechały z Uzbekistanu przez Tadżykistan, Kirgistan, Chiny, Laos do Tajlandii.


Andrzej Kaleniewicz z żoną Natalią i synem Michałem na gali "Rowertouru". Pan Andrzej jest od początku, od marca 2008, jednym z głównych autorów "Rowertouru".
Fot. Piotr Kurek

Krótko mówiąc, gala trwała ponad trzy godziny. Był to czas dobrych opowieści o rowerach, o ich posiadaczach, o Polsce, Europie, świecie i wreszcie rodzinie. Statuetki dla najlepszych i cztery rowery jako nagrody.

"Rowertour", do niedawna magazyn ludzi aktywnych, od miesiąca magazyn turystyki rowerowej, jak pokazała sobotnia gala ma coraz liczniejsze grono swych czytelników. To jest ich pismo, oni jeżdżą pasjami na rowerach i potrafią to ładnie, niebanalnie opisać.


Danuta i Marek Piechoccy z Poznania, fani turystyki rowerowej oraz "Rowertouru", i Piotr Kurek. Gala "Rowertouru", 1 lutego 2014.
Fot. Jakub Wittchen

"Rowertour", co warto przypomnieć, wychodzi od marca 2008. Powstaje w Poznaniu pod parasolem Domu Wydawniczego "Kruszona". Izabela Dachtera-Walędziak, Edyta Wasielewska, by ograniczyć się tylko do tych dwóch osób, kierują pismem od początku. Byłe dziennikarki "Głosu Wielkopolskiego" z talentem dobierają tematy, współpracowników, a że Rzeczpospolita Rowerowa rośnie w siłę, z roku na rok, magazyn turystyki rowerowej rodem z Poznania skazany jest na sukces.

                                                Piotr Kurek 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL