R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41308684 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
To już koniec niezwykle udanego sezonu 2012

 

Gala Rowerowa w Murowanej Goślinie


Dali czadu na początek: Krzysztof Rybarczyk na gitarze i Wojciech Gogolewski na harmonijce ustnej.

Rowerzyści, uczestnicy maratonów rowerowych, rajdów, miłośnicy dwóch kółek, a także bluesa nie zawiedli i licznie zjawili się dzisiaj (w sobotę 27 października) na Gali Rowerowej w Murowanej Goślinie, czyli na podsumowaniu sezonu rowerowego 2012 w Wielkopolsce. Impreza, której gospodarzami były władze tego podpoznańskiego miasteczka z jego burmistrzem Tomaszem Łęckim na czele oraz Wojciech Gogolewski, wypadła na medal.

Przed godziną 17 aula Gimnazjum nr 1 przy ul. Mściszewskiej 10 w Murowanej Goślinie zaczęła się wypełniać ludźmi, którzy kochają rowery i ... dobrą muzykę.

Najpierw jednak była kawa, herbata i ciasto, a zatem poczęstunek, by o 17.30 rozpocząć część oficjalną - z powitaniem wszystkich zgromadzonych osób przez burmistrza Tomasza Łęckiego, który przypominał, że od początku swego istnienia Murowana Goślina zawsze była przyjazna dla gości, dla tych, którzy w tą podpoznańską okolicę przybywali.


Mateusz Mróz triumfował w klasyfikacji generalnej w kategorii M3 na dystansie Mega. Drugie miejsce zajął Maciej Zabłocki, trzecie - Jarosław Skrzypczak, czwarte - Piotr Kustoń, piąte - Andrzej Ruminkiewicz z córką na zdjęciu. Z lewej Wojciech Gogolewski, drugi z lewej - burmistrz Murowanej Gośliny Tomasz Łęcki.

Wcześniej jednak, między poczęstunkiem a oficjalnym powitaniem, trzy utwory zagrał zespół Dr Blues & Soul Re Vision Band Krzysztofa Rybarczyka - pasjonata rowerów i dobrej muzyki, także ojca Weroniki Rybarczyk - mistrzyni Polski MTB w kategorii juniorek z 2009 roku i zarazem reprezentantki Polski.

Gala Rowerowa odbywająca się od kilku lat w Murowanej Goślinie stanowi co roku podsumowanie sezonu rowerowego, podczas którego organizator cyklu Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych MTB – Wojciech Gogolewski – honoruje najlepszych maratończyków klasyfikacji generalnej cyklu. Wyróżnienia otrzymują zawodnicy indywidualni i najlepsze drużyny.


Najlepsze trzy drużyny na podium: 1. Corratec Team Poznań, 2. Rybczyński S. Olivier Team, 3. Taris Sevroll Puszczykowo.

W tym sezonie maratony MTB w cyklu Grand Prix Wielkopolski odbyły się w ośmiu miejscowościach: Dolsk (22 kwietnia), Gnieźnie (20 maja), Barlinku (3 czerwca), Wyrzysku (24 czerwca), Suchym Lesie (12 sierpnia), Wałczu (19 sierpnia), Kole (9 września) i Łopuchowie (23 września - wielki finał).

W całym cyklu, jak skrupulatnie policzył jego główny organizator - Wojciech Gogolewski, wzięło udział ponad 1200 kobiet i mężczyzn. Średnia liczba startujących to 345 osób, które walczyły na dystansach Mini (około 30 km) i Mega (około 60 km).

Klasyfikacja generalna Grand Prix Wielkopolski
w Maratonach Rowerowych 2012

Mini - zwycięzcy
K1 - Barbara Walczak
K2 - Daria Kasztarynda
K3 - Karolina Dopierała
K4 - Dorota Szmyt
M1- Dawid Wieczorkiewicz
M2 - Wojciech Czeterbok
M3 - Dawid Marosz
M4- Tomasz Dopierała
M5 - Jan Myszkowski
M6 - Kazimierz Gogolewski

Mega - zwycięzcy
K1 - Dominika Smyk
K2 - Marta Gogolewska
K3 - Patrycja Petroczko
K4 - Edyta Swat
M1- Artur Sobkowiak
M2 - Jarosław Biniek
M3 - Mateusz Mróz
M4 - Rafał Łukawski
M5 - Marek Witkiewicz
M6 - Jan Dymecki

By być w zgodzie z regułami solidnego kronikarstwa, informuję wszem, że wszyscy zwycięzcy pojawili się na Gali Rowerowej w Murowanej Goślinie. Niektórzy, jak Joanna Horemska i Mateusz Mróz, zjawili się z dziećmi. W klasyfikacji drużynowej trzy pierwsze miejsca zajęły: 1. Corratec Team Poznań, 2. Rybczyński S. Olivier Team, 3. Taris Sevroll Puszczykowo.


Najlepsze panie w kategorii K4 na dystansie Mini: 1. Dorota Szmyt, 2. Małgorzata Janyga, 3. Ewa Mendel, 4. Joanna Horemska z córkami, 5. Sylwia Stachowiak, 6. Katarzyna Smyk. Z lewej burmistrz Murowanej Gośliny Tomasz Łęcki, z prawej Wojciech Gogolewski - główny organizator imprez MTB w Wielkopolsce.

Tegoroczna Gala Rowerowa była także okazją do podsumowania dziesięciu lat działalności Wielkopolskiej Ligi Masters. Z tej okazji Wojciech Gogolewski, główny organizator imprez MTB w Wielkopolsce, uhonorował wyróżnieniami specjalnymi: Tomasza Kaczmarka, Marka Witkiewicza, Krzysztofa Rybarczyka i Piotra Kurka (obecni na Gali Rowerowej) oraz Pawła Mazura (Thule Polska - nieobecnego).
 


Wyróżnieni specjalnie: Krzysztof Rybarczyk (drugi od lewej), Piotr Kurek, Marek Witkiewicz i Tomasz Kaczmarek. Z lewej Wojciech Gogolewski.
Fot. Piotr Pawlak

Galę zakończył pełen serca i emocji występ zespołu Dr Blues & Soul Re Vision Band z Krzysztofem Rybarczykiem jako wokalistą, pasjonatem rowerów i autorem wielu filmów z imprez rowerowych. Motywy muzyczne autorstwa jego zespołu uświetniały tegoroczne maratony w Wielkopolsce.

                                                                           Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL