Jakub Mądry pokazał swą moc

Sześć tytułów mistrzowskich
dla leszczyńskiego teamu REAL 64-sto

Jakub Mądry (rocznik 2001) pokazał moc i sportową klasę w Pniewach.

Jakub Mądry z Kąkolewa (REAL 64-sto) pokazał w sobotę podczas Mistrzostw Wielkopolski w kolarstwie górskim swą moc. W łączonym wyścigu dwóch kategorii wiekowych, juniorów i elity mężczyzn, był nie do pokonania.

Ścigali się oni na sześciu rundach, każda o długości 4 kilometrów. Po pierwszym okrążeniu prowadził utytułowany Michał Górniak z Poznania (Rybczyński-Bikes Remmers Team), za nim jechał Sylwester Swat (AZS Politechnika Poznańska) - ta dwójka to seniorzy. Jakub Mądry plasował się w tym momencie na miejscu trzecim.

Kolarz leszczyńskiego teamu (rocznik 2001) przed końcem czwartej rundy wyszedł na prowadzenie i nie oddał go już do końca rywalizacji. Po swój wielce spektakularny sukces jechał 1 godzinę 18 minut 46 sekund.

XV otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim XC MTB Pniewy 2019 zdominowali zawodnicy REAL 64-sto. Zwycięstwo Jakuba Mądrego było zwieńczeniem udanych startów ekipy, którą kieruje Wojciech Mizuro.

Wyścig żaków wygrał Kacper Mizuro (syn Pana Wojtka), żaczek - Aleksandra Domaniecka. Wśród młodzików triumfował Jakub Klimpel a juniorów młodszych Kacper Bartkowiak. Największe wrażenie zrobił jednak Mariusz Chyła z Kąkolewa (rocznik 1969), który w pięknym stylu zwyciężył w rywalizacji mastersów.

Sześć tytułów mistrzowskich pojechało do Leszna. To robi wrażenie i nie dziwi, że ekipa REAL 64-sto raz za razem wygrywa zawody XC i maratony MTB. Jakub Mądry został mistrzem wśród juniorów Wielkopolski, ale warto przypomnieć i podkreślić, że w niedzielę 12 kwietnia wygrał maraton MTB w Sulechowie na dystansie Mega (Grand Prix Kaczmarek Electric), mając za rywali ponad 400 zawodników.